وضعیت کاربر : مهمان

بهترین پیشنهادات برای غذاهای جاده‌ای و بین راهی در سراسر آمریکا

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

سرزمین پهناور آمریکا با فرهنگ های متنوع در ایالت های گوناگون خود، طرفداران زیادی برای سفرهای جاده ای دارد. بر خلاف باتور عموم خوراک جاده‌ای را حتما نباید از رستوران زنجیره‌ای خرید. در ادامه مسیرهایی را به شما معرفی می کنیم که در آن‌ها می‌توانید تولیدات محلی را در میان راه خود بچشید و لذت ببرید.
پنیر، ورمونت | vermont, cheese

برای لذت‌بردن از تولید پنیر در سراسر سال، U.S. 7 در «مسیر پنیر ورمونت»، از شمال بنینگتون تا میدلبوری را دنبال کنید (با هفت پنیرساز در آن حوالی)، بعد به برلینگتون بروید. به غیر از پنیر چدار بسیار مشهور ورمونت، اکنون انتخاب‌ها شامل فتا، پنیر بز و پنیر شیر میش می‌شود.

برنامه‌ریزی: فستیوال پنیرسازی ورمونت در بلوبریز، رادآیلند برگزار می‌شود.

در حین سفر در امتداد R.I.77 از تیورتون فور کورنرز تاریخی تا ساکونت پوینت، تغییر منظره از چراگاه‌های با حصار سنگی و درختزارها به تاکستان را تماشا کنید. پس از چشیدن نوشیدنی در تاکستان‌های ساکونت در لیتل کامپتون، از نسیم خنک ساکونت پوینت لذت ببرید. بعد برای خوردن بستنی معروف بلوبری از بستنی‌فروشی گرِی، به تیورتون برگردید.

برنامه‌ریزی: در آگوست به اینجا بیایید، یعنی وقتی محصولات غرفه‌های کنار جاده‌ای رادآیلند، از بلوبری تا کدوتنبل شیرین و شکلات تنوع بسیاری دارند.

از فیلادلفیا در U.S. 30 عازم غرب شوید و از طریق مزارع آمیش به لنکستر بروید که در آنجا موزه‌ی لاندیس والی در ماه اکتبر میزبان «روزهای برداشت کدوتنبل» است. در همان هفته (امسال در 9 اکتبر)، «مسیر شکلات» در نزدیکی Lititz شما را به بازدید از بیش از 20 مکان برای امتحان شکلات دعوت می‌کند. مسیری آهسته در سواری درشکه‌ی آمیش در Bird-in-hand یا رانکس به سمت جاده‌هایی با ردیفی از رنگ پاییز کهربایی.

برنامه‌ریزی: همه‌ی چیزهای مربوط به شکلات و یک شهربازی زیبا و بازدید از باغ‌وحش در Hershey در 25 مایلی شمال غرب لیتیتز.

هلو، جورجیا | Peaches, Georgia

تور ایالت جورجیا را در Macon آغاز کنید و عازم جنوب و شهر Byron شوید. در گرمای ماه ژوئن، هلوها در اوج خود هستند و غرفه‌های مزارع را پر می‌کنند و ستاره‌های زیبای فستیوال هلوی فورت والی جورجیا هستند. اگر در زمان مناسبی به اینجا بیایید این شانس را دارید که بزرگ‌ترین کیک هلوی جهان را ببینید و آن را بچشید. این کیک آنقدر بزرگ است که مواد روی کیک را باید با پاروی قایق به هم زد.

برنامه‌ریزی: Ga.49 جنوب بایرون به خیابان مشجر پیچ مشهور است.

گیلاس، میشیگان | Cherries, Michigan

ماه مِی در سرتاسر میشیگان زمان شکوفه‌های گیلاس است. در اواسط ماه جولای، درست در زمانی که گیلاس‌ها رسیده و آماده‌ی چیدن می‌شوند، تراورس سینی میزبان فستیوال ملی گیلاس می‌شود که اولین بار در سال 1926 برگزار شد.

در اینجا گیلاس‌ها در هر چیزی از نوشیدنی ها گرفته تا چیز کیک کاربرد دارند.

مسیر 22 را در پیش بگیرید که شبه‌جزیره‌ی Leelanau را احاطه کرده و از طریق باغستان‌ها و تاکستان‌ها به Glen Arbor بروید که در آنجا کالاهای با تم گیلاس در فروشگاه چِری ریپابلیک یافت می‌شوند.

برنامه‌ریزی: باید از قبل برای رویدادهای متعددی که طی فستیوال ملی گیلاس برگزار می‌شوند، بلیط تهیه کنید.

خرچنگ، واشنگتن | Crab, Washington

فصل خرچنگ در Puget Sound در جولای آغاز می‌شود و بهترین زمان برای کشف گنجینه‌های غذایی شمال غرب آمریکا است. با فراغ خاطر در جاده‌ی I-5 به سمت شمال، از تاکوما به برلینگتون بروید، از سیاتل بگذرید و در طول مسیر از خوردن چنگال آبدار خرچنگ لذت ببرید. برای مسیر انحرافی به سمت جزیره‌ی Whidbey وقت بگذارید، می‌توانید از طریق پل یا با لنج به آنجا بروید.

برنامه‌ریزی: اگر می‌توانید، دست کم یک هفته را به گردش در این مناطق سرشار از جاذبه های دیدنی اختصاص دهید.

نوشیدنی، ایالت میزوری

در قرن 19ام مهاجران آلمانی نوشیدنی سازی‌های غرب سنت‌ لوییس را بنا نهادند. از هرمان در 80 مایلی سنت‌ لوییس، شهر آرام کنار رودخانه که نقش زیستگاه راین‌لند را دارد، بازدید کنید. از اینجا مسیر نوشیدنی هرمان حدود 20 مایل از شرق را در امتداد حاشیه‌ی رودخانه‌ی می‌سی‌سی‌پی تا New Haven، جامعه‌ی نوشیدنی سازی دیگر طی می‌کند. چند نوشیدنی سازی در امتداد این مسیر، درهای سرداب‌های خود را برای تور و چشیدن طعم نوشیدنی به روی عموم باز می‌کنند. برنامه‌ریزی: شهرهای هرمان و برگر طی جشنواره‌ی سالانه‌ی Oktoberfest در پرنشاط‌ترین وضعیت خود هستند.

میوه‌ی خود را بچینید، آیداهو

از تابستان تا پاییز، سیب‌زمینی، سیب درختی و حتی زردآلو در مزارع و باغستان‌های آیداهو فراوانند. میوه‌ی خود را بچینید، به گشت و گذار در باغستان‌های سرتاسر Emmett در Gem County، «دره‌ی فراوانی» بپردازید.

در اوایل جولای، حواستان به نوع تیلتون زردآلو با طعم تارت شیرینیش باشد. تا سپتامبر، انواع مختلفی از سیب آماده‌ی چیدن از مزارع کنار جاده هستند.

برنامه‌ریزی: در تابستان به اینجا بروید، یعنی زمانی که غرفه‌های کنار جاده پر از میوه‌های تازه هستند.

صدف، می‌سی‌سی‌پی | Shellfish, Mississippi

مسیر U.S.90 را در امتداد ساحل خلیج می‌سی‌سی‌پی در پیش بگیرید. قایق‌های صید میگو در بندر کشتی‌رانی کوچک Biloxi و بندر Pass Christian پهلو می‌گیرند که پر از صدف هستند. چه میگوی سفید بخرید یا قهوه‌ای، در هر حال خنک‌کننده همراه خود بیاورید و میگوها را تازه بخرید.

در اواخر آوریل، شاهد مراسم تبرک کشتی‌ها باشید، مراسمی رنگارنگ که در سال 1929 توسط ماهیگیران دارای اصلیت کروات آغاز شد.

برنامه‌ریزی: صنعت غذای دریایی خلیج به شدت متاثر از نشت نفت سال 2010 بوده است، گرچه محدودیت‌های محلی برداشته شده‌اند و میگوی می‌سی‌سی‌پی اکنون موجود است.

مرکبات، آریزونا | Citrus Fruits, Arizona

در منطقه‌ی اطراف Mesa در ایالت آریزونا، طی ماه‌های مارس و آوریل، کافیست پنجره‌ها را باز کنید تا عطر شکوفه‌های پرتقال مشامتان را پر کند. از مسیر 202 آریزونا خارج و وارد جاده‌ی Reebs شوید که به سمت جنوب و به Val Vista Drive و جاده‌ی East Brown می‌رسد.

غرفه‌ها و مغازه‌ها معمولا از مِی تا اکتبر بسته هستند اما در کنار برخی از جاده‌ها، هر چیزی از تامال (نوعی غذای محلی) تا نارنگی در صندوق عقب ماشین ها یا پشت وانت فروخته می‌شوند.

برنامه‌ریزی: منطقه‌ی میسا فاصله‌ی کوتاهی از جنوب شرق فینیکس دارد. این منطقه خانه‌ی بزرگ‌ترین پرورش‌دهندگان هلوی ارگانیک آمریکا است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|