وضعیت کاربر : مهمان

معروفترین غذاهای ملی در سراسر جهان

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

اغلب کشورها یک غذای محبوب یا ملی دارند. این غذاها که محبوب افراد محلی هستند و بخشی از هویت آن کشور را شکل می‌دهند، تجربه‌ای ضروری برای گردشگران هستند. امروزه در سراسر جهان سرآشپزان ماهر تمام تلاش خود را به کار می برند تا یک غذای ملی را به سبک و سیاق مردمان آن سرزمین به بهترین شکل ممکن به گردشگران عرضه نمایند و بدین وسیله فرهنگ و پیشینه ی غذایی خود را به آنها معرفی کنند.
همبرگر، ایالات متحده

علیرغم وجود بحث بر سر خاستگاه همبرگر، در مورد محبوبیت این غذای کلاسیک بحثی وجود ندارد. مخلفات و اقلام همراه همبرگر از منطقه‌ای به منطقه‌ی دیگر متفاوت است، اما برای خوردن شکل اصیل آن به نهارخوری لوییس (Louis) در نیوهِیوِن (New Haven) کانکتیکات بروید که از سال 1900 همبرگر سرو می‌کرده است و ادعا می‌کند که قدیمی‌ترین رستوران همبرگر در ایالات متحده است.

برنامه‌ریزی: نهارخوری لوییس اغلب روزها برای ناهار و برخی روزها تا ساعات اولیه‌ی صبح باز است.

آکی و ماهی دودی، جاماییکا

علیرغم خاستگاه ناخوشایند آکی (Ackee) به عنوان غذای بردگان، جاماییکایی‌ها آن را به عنوان بخشی از غذای ملی خود احیا کرده‌اند. آکی که میوه‌ای مغذی با طعم کره‌ای-گردویی است، وقتی آبپز می‌شود شبیه به خاگینه است. جاماییکایی‌ها آکی اب‌پز را با ماهی دودی (نمک‌سودشده)، پیاز، و گوجه‌فرنگی تفت می‌دهند. گاهی این غذا با رویه‌ی بامی (bammy) (کیک‌های نشاسته‌ای کاملا سرخ‌شده) و موز سرخ‌شده سرو می‌شود.

برنامه‌ریزی: غذاخوری Jake's در ساحال ترِژِر (Treasure Beach)، به خاطر آکی و ماهی دودی مشهور است و کلاس‌های آشپزی نیز دارد.

کو-کو و ماهی پرنده، باربادوس

کو-کو (Coo-Coo) که پوره‌ی بامیه و آرد غلات و شبیه حریره است، به خوبی با ماهی پرنده سازگار است که یا با آب لیموترش، ادویه و سبزیجات بخارپز می‌شود یا با سسی پرادویه سرخ شده و سرو می‌شود.

برنامه‌ریزی: رستوران فلایینگ فیش (Flying Fish) مشرف بر خلیج سنت لورنس ادعا می‌کند که خانه‌ی غذای ملی باربادوسی‌هاست.

بالگوجی، کره

بالگوجی (Bulgogi) گوشت گاو (گوشت پخته‌شده روی آتش) غذایی تهیه‌شده از برش‌های نازک گوشت درجه یک است که با مخلوطی از سس سویا، روغن کنجد، سیر، پیاز، زنجبیل، شکر و شراب، مزده‌دار و سپس گریل شده است. اغلب پیچیده در برگ‌های کاهو و اسفناج به همراه کیمچی (kimchi) (ترشی سبزیجات مخمر) سرو می‌شود. بسیاری از رستوران‌های کره‌ای، باربیکیوهای مینیاتوری تعبیه‌شده در میز دارند که خود افراد گوشت را روی آن‌ها گریل کنند.

برنامه‌ریزی: رستوران زنجیره‌ای لوکس بیوکی (Byeokje)در سئول، حس و حال بالگوجی را دارد.

کیبه، لبنان و سوریه

تهیه‌ی غذای خوب به سبک شرق یعنی استفاده از پیش‌غذاها. کیبه (Kibbeh)، شیرینی چندکاره‌ی تهیه‌شده از گوشت چرخ‌شده‌ی بره، بلغور و چاشنی‌های مختلف، مولفه‌ی اصلی این پیش‌غذاهاست. اغلب به شکل سرخ‌شده در torpedo یا پیراشکی، پخته‌شده، آبپز یا به شکل شکم‌پر سرو می‌شود اما شکل خام آن خوشمزه‌تر است.

برنامه‌ریزی: آلِپانز (Aleppans) در شمال سوریه بهترین نوآوران کیبه هستند و آن را با موادی نظیر انار یا آب گیلاس طعمدار می‌کنند.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|