وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول:برترین فعالیت های سرگرمی و جاذبه های دیدنی در سنگاپور

امتیاز :

| 3 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

سنگاپور به عنوان کشوری کوچک و بندری که در سال های اخیر در زمینه های زیادی پیشرفت های حائز اهمیتی در سطح بین المللی بدست آورده است، جاذبه ها‌ی گردشگری در سطح استاندارهای جهانی کم ندارد و به همین خاطر، صرف نظر از مدت زمان اقامت شما در این کشور، همیشه سرگرمی‌ها و فعالیت های بسیاری برای لذت بردن گردشگران و بازدیدکنندگان در این کشور کوچک وجود دارد. معبد دندان عتیقه بودا، یونیورسال استودیوز، پارک پرندگان جورانگ و سافاری شبانه احتمالا مشهورترین موارد در سنگاپور هستند و در صورتی که همراه خانواده و فرزندانتان سفر می کنید همگی انتخاب‌هایی عالی برای گذران اوقات فراغت به حساب می آیند.


سنگاپور جاذبه ها‌ی گردشگری در سطح جهانی کم ندارد و به همین خاطر، صرف نظر از مدت زمان اقامت شما، همیشه سرگرمی‌های زیادی وجود دارد.

سه نقطه در فهرست ما – باغ وحش سنگاپور، پارک پرندگان جورانگ (Jurong) و سفر اکتشافی شبانه احتمالا مشهورترین موارد در سنگاپور هستند و چه با خانواده سفر کنید یا نه، همگی انتخاب‌هایی عالی به نظر می‌رسند. مفهوم باغ‌وحش باز این سه پارک تجربه‌ای جالب و هیجان‌انگیز است، نمایش‌ و مراسم غذادادن به حیوانات آنقدر زیاد است که شما را سرگرم نگه دارد. یونیورسال استودیوز نیز برای عاشقان فیلم اهل دل و خانواده‌های دارای کودک یکی از واجبات است.

یکی از لذت‌بخش‌ترین راه‌های لذت‌بردن از دیدنی‌های سنگاپور سوارشدن بر کرجی سنتی، نشستن در آن و لذت‌بردن از مناظر طی گردش تفریحی روی رودخانه است. اگر به دنبال مناظر بی‌نظیر هستید، جالب‌ترین روش برای تجربه‌ی آن‌ها، سوارشدن در چرخ و فلک سنگاپور است که بلندترین نقطه‌ی مشاهده در جهان است.

عشاق فرهنگ از فراوانی و تنوع موزه‌ها در سنگاپور ناامید نخواهند شد. ما سه موزه را در اینجا برجسته می‌کنیم – موزه و معبد عالی بودا توث ریلیک (Buddha Tooth Relic) در قلب چایناتاون برای آموختن در مورد زندگی و آموزه‌های بودا، موزه‌ی ملی سنگاپور برای اطلاع از تاریخ کلی این کشور و موزه‌ی اندوهبار و حائز اهمیت چانگی (Changi) که وضعیت مصیبت‌بار زندانیان و ساکنان طی اشغال توسط ژاپن را برجسته می‌کند.

برای فرار از غوغای شهر، باغ بی‌نظیر ارکیده در باغ‌های گیاهشناسی را از دست ندهید که به بزرگ‌ترین مجموعه‌ی ارکیده‌ها و گیاهان پیوندی جهان می‌بالد.

یونیورسال استودیو

وارد دنیای جادوی فیلم در تنها پارک تفریحی یونیورسال استودیو در جنوب شرق آسیا در ریزورتس ورلد سِنتوسا (Resorts World Sentosa) شوید. در اینجا که به هفت منطقه تقسیم شده است، از جمله فار فار اِوِی (Far Far Away) و ماداگاسکار (Madagascar)، بازدیدکنندگان در حین لذت‌بردن از ترن‌هوایی، سواری و جاذبه‌های با تم فیلم، می‌توانند انتظار ملاقات با برخی از شخصیت‌های محبوبشان را نیز داشته باشند. نقاط دیدنی شامل موارد زیر می‌شوند: ماجراجویی 4 بُعدی شِرِک، ماداگاسکار: ماجرای صندوق، سواری ترنسفورمرز (Transformers) – یک سواری هیجان‌انگیز فراواقعی سه‌بُعدی و بَتِل استار گالاکتیکا (Battlestar Galactica) – سواری در بلندترین ترن هوایی دوئلی جهان. در این پارک تفریحی چند گزینه برای خوردن غذا وجود دارد، یا اینکه برای داشتن گزینه‌های بیشتر در ریزورتس ورلد سنتوسا، ساختمان را ترک کنید.

موزه‌ی چانگی

زمانی که ارتش بریتانیا در 15 ام فوریه 1942 تسلیم ژاپن شد، سنگاپور تحت اشغال ژاپن قرار گرفت، زمانی که احتمالا تاریک‌ترین دوران تاریخ این کشور تلقی می‌شد. موزه‌ی چانگی به خاطره‌ی تمام افرادی اختصاص دارد که در این دوران رنج کشیدند و احتمالا دلخراش‌ترین مجموعه داستان‌ها را در بین موزه‌های جنگی سنگاپور دارد. این نمایشگاه فوق‌العاده تاثربرانگیز مبتنی بر مصاحبه با زندانیان سابق، زندانیان جنگی و خانواده‌هایشان است. شرح شخصی شکنجه و تحقیر زیر دست کِمپِیتی (Kempeitei) در جای جای داستان‌های مربوط به دشواری جیره‌بندی و تورم بالا و تقلا برای بقا دیده می‌شود.

پارک پرندگان جورانگ

پارک 20 هکتاری زیبای پرندگان جورانگ که بزرگ‌ترین پارک پرندگان جهان است بیش از 8000 از بیش از 600 گونه‌ را در خود دارد. نقاط دیدنی شامل موارد زیر می‌شود: پرنده‌خانه‌ی افریکن واترفال (African Waterfall) – بزرگ‌ترین پرنده‌خانه‌ی آماده‌ی جهان با بلندترین آبشار ساخته‌ی دست بشر در جهان و 1500 پرنده‌ی رنگارنگ؛ و لاری لافت (Lory Loft) با پل‌های معلق، گذرگاه‌های چوبی و فرصت غذادادن به صدها طوطی رنگارنگ. زمان‌های غذادادن در کل طور روز می‌باشد و در حوالی زمان‌های نمایش زنده، ترتیب داده می‌شود. سواری مونوریل دارای تهویه درعین راحتی و آسایش، منظره‌ای پانورامایی نیز به شما می‌دهد.

نایت سافاری (Night Safari)

نایت سافاری اولین پارک حیات وحش شبانه‌ی جهان و یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری سنگاپور است که از زمان افتتاح آن در سال 1994، بالغ بر 11 میلیون بازدیدکننده داشته است. نورپردازی دقیق امکان مشاهده‌ی بیش از 1000 حیوان شب‌رو از 120 گونه را در محیط زندگی طبیعیشان به بازدیدکنندگان می‌دهد. از طریق سواری 45 دقیقه‌ای با واگن برقی می‌توان هشت ناحیه‌ی جغرافیایی را به همراه شنیدن توضیحات دید، یا می‌توان با پای پیاده مسیرهای پیاده‌روی 20 دقیقه‌ای را انتخاب کرد. دو نمایش – مخلوقات شب که در آن حیوانات با تبحر خود در شکار و مهارت‌های بقا خودنمایی می‌کنند و تامبواکار (Thumbuakar) با رقص‌های قبیله‌ای، نمایش سلاح و بلعیدن آتش – چندین بار در شب برگزار می‌شوند.

معبد دندان عتیقه بودا سنگاپور

معبد و موزه‌ی فوق‌العاده‌ی معبد دندان عتیقه بودا (بودا توث ریلیک) در قلب چایناتاون واقع شده است. مورد ستایش‌ترین بخش معبد – تالار مقدس بودا توث ریلیک در طبقه‌ی 4 ام قرار دارد، اهمیت آن به خاطر عظمت اتاق است که کاشی‌های طلایی کف که اطراف گنبد طلایی محکمی را گرفته‌اند، آن را تکمیل می‌کنند. یک طبقه بالاتر، باغ روی بام، کلاه‌فرنگی ده‌هزار بودا را در خود دارد و چرخ بزرگ عبادت بودای وایروکانا (Vairocana) نیز در آنجا قرار دارد، موزه‌ی عالی فرهنگ بودا نیز در طبقه‌ی سوم قرار دارد. این مجموعه‌ی چشمگیر و نادر از دست‌ساخته‌های بوداییان آسیا، نمایش داستان و آموزه‌های بودا را همراهی می‌کند. چند مراسم روزانه در تالار 100 اژدها در طبقه‌ی همکف برگزار می‌شود.
منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|