وضعیت کاربر : مهمان

هشداری جدی برای صنعت گردشگری در هند: افزایش بی رویه گردشگر و کمبود ظرفیت هتل ها در هند

امتیاز :

| 3 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

در هند به علت کمبود اتاق در هتل ها، به ساخت هتل های جدید پرداختند به این منظور برای ایجاد انگیزه در این زمینه مواردی را ذکر می کنند.


همانطور که در گزارش «گروه تحقیق گردشگری» برای دوازدهمین برنامه ی پنج ساله توسط کمیسیون برنامه ریزی آمده است، برای دست یابی به رشد سالانه ی پیش بینی شده ی 12 درصدی در ورود گردشگران خارجی، نیاز به اتاق های اضافی برای هتل ها در دسته ی طبقه بندی شده در سال 2016 میلادی نسبت به سال 2010 میلادی 190108 اتاق برآورد می شود.

ساخت هتل در درجه اول فعالیت بخش خصوصی است. وزارت صنعت گردشگری دولت هند تنها هتل های عملیاتی تحت طرح داوطلبانه خود برای طبقه بندی / تأیید هتل ها را دسته بندی می کند.

به منظور ایجاد انگیزه برای ساخت هتل های جدید، دولت هند مشوق های زیر را برای صنعت هتل داری گسترش می دهد.

1. معافیت مالیاتی پنج ساله برای هتل های 2، 3 و 4 ستاره واقع در تمام سایت های میراث جهانی یونسکو برای عملکرد هتل ها.

2. گسترش مشوق های مالیاتی سرمایه گذاری برطبق بخش 35AD از قانون مالیات بر درآمد، به هتل های جدید دسته ی 2 ستاره و بالاتر در هر نقطه از هند، که رشد وسایل رفاهی در کشور را تسهیل خواهد کرد.

3. بانک مرکزی هند (RBI) اعتبار مربوط به پروژه های هتل سازی را از املاک و مستغلات تجاری (CRE) جدا ساخته است و بدین وسیله امکان استفاده ی پروژه های هتل سازی را با اصول قانونی ملایم و کاهش نرخ بهره فراهم ساخته است.

4. صنعت هتل داری و گردشگری مربوطه اولویت بالای صنعت اعلام شده است و سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) در مسیر عادی تا 100٪ مجاز است.

وزارت دارایی دولت هند نیز بند زیر را در «لیست هماهنگ زیرساخت های بخش فرعی» برای افزایش عرضه ی اتاق هتل ها در کشور گنجانده است:

1. هتل های دسته بندی شده ی سه ستاره یا واقع در خارج شهرهایی با جمعیت بیش از 1 میلیون نفر.

2. هتل های که هزینه ی پروژه ی آن ها در هر مکانی از هند و با هر رتبه بندی ستاره ای بیش از Rs.200 کرور باشد.

این اطلاعات توسط دکتر ماهش شارما (Mahesh Sharma)، وزیر فرهنگ و گردشگری و معاون وزیر هواپیمائی کشوری مالزی در پاسخ کتبی به راجیا سابا (Rajya Sabha) داده شده است.
منبع خبر : جهان در کیف

مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|