وضعیت کاربر : مهمان

موارد مهمی که در صنعت گردشگری نوین مطرح می شوند

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بخش مسافرت همواره در حال تحول است تا تجربه ی منحصر به فردی از اصالت، حس شهرنشینی، و شناور بودن را در اختیار گردشگران قرار دهد. مهمترین مسائل صنعت گردشگری در آینده چه هستند؟ تقاضای مسافران در آینده چه خواهد بود؟


بخش مسافرت همواره در حال تحول است تا تجربه ی منحصر به فردی از اصالت، حس شهرنشینی، و شناور بودن را در اختیار گردشگران قرار دهد. مهمترین مسائل صنعت گردشگری در آینده چه هستند؟ تقاضای مسافران در آینده چه خواهد بود؟ پل آرسنالت (Paul Arseneault)، استاد گردشگری در دانشگاه کبک و مونترال، 7 مورد از مهمترین مسائل صنعت گردشگری را که در سال 2020 میلادی شاهد خواهیم بود را نام برد. ارائه شده توسط وب سایت Tourism-Review.com.سفارشی پذیری

آینده ی گردشگری به شدت به سفارش پذیری متکی خواهد بود. به مدت چندین سال هیچ توری توسط آژانس مسافرتی به شکل مشابه سازمان دهی نخواهد شد. حال مسافران اهل مد، تورهای اختصاصی خود را ایجاد می کنند که دقیقاً تمام چیزهایی که می خواهند را برآورده می سازد.

گردشگران با مردم محلی

خدمات و جاذبه های گردشگری عملکرد آن ها را گسترش خواهد داد. به طور مثال حتی در حال حاضر هتل های بزرگ به ساکنان شهر اجازه ی ورو به سالن های ورزشی خود را می دهند. هدف از این کار ایجاد فضایی است که در آن گردشگران و مردم محلی با یکدیگر مخلوط شوند.

رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی متعددی در جهت هرچه بالاتر بردن تجربه ی مسافران فعالیت می کنند. اهمیت این نوع از رسانه ها تنها در رشد است.

نوآوری و همکاری

مهمانان و ساکنان محلی با استفاده از فناوری به طور فزاینده ای در ایجاد مدل های جدید گردشگری، خدمات و جاذبه های گردشگری درگیر هستند.

اصالت و شناور بودن

مسافران آینده به دنبال اصالت به عنوان عنصر بسیار مهمی برای تعطیلات خود خواهند بود. آن ها از طریق تجربه ی خود آنها سعی خواهند کرد تا خود را در فرهنگ های محلی غوطه ور سازند.

تجربه ی واقعی

آینده ی گردشگری تجربی و حسی خواهد بود. «نمی خواهیم آن را ببینیم؛ می خواهیم آن را زندگی کنیم!» این شعار جدید است. گردشگران تمایل دارند تا زندگی روزمره را به مانند مردم محلی تجربه کنند.

بدون منطقه ی گردشگری

بعضی از نقاط پر جمعیت خواهند شد. مقصدهای محبوبی مانند ماچو پیچو (Machu Picchu)، بارسلونا (Barcelona) یا ونیز (Venice) برای نجات خود به طور فزاینده ی هجوم بازدیدکنندگان را محدود خواهند کرد.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط

جاذبه‌های گردشگری برای عشاق گردشگر در تایلند

نظر

چه چیزی در سفر برای مسافر جاذبه دارد؟ چرا مردم همیشه جذب این مکان ها می شوند؟ ممکن است دلایل زیادی برای این امر وجود داشته باشد ( یعنی این مکان ها بهت آور، غیر عادی، دارای ارزش تاریخی، شگفت انگیز و غیره باشند) اما یکی ازعوامل عمده در جاذبه آنها وجود حال و هوای ذاتا رمانتیک است. مردم به این دلیل در نقاط خاصی گرد هم می آیند که در آنجا احساس راحتی می کنند و برای اینکه به خود یادآوری کنند دوران عشق و عاشقی آنها به هیچ وجه به سر نیامده است. برخی از جاذبه ها به عنوان زمینه عمل می کنند، یعنی منظره هایی بی نظیر هستند در مقیاسی که درک شدنی نیست و یا یادمانی برای نشان دادن نبوغ و پایداری انسان ها هستند. یا شاید محل عجیب و غریبی باشند که می توانند در عشاق حسی جادویی ایجاد کنند و درعین حال در تمام مدت عشاق از بودن در آن محل و با هم بودن احساس راحتی کنند. یا شاید صرفا جایی باشند که به عشاق الهام می دهند تجربه را پذیرا شوند، دست یکدیگر را بگیرند و هرگز رها نکنند. در هر گوشه تایلند جاذبه های جالب و رمانتیک وجود دارد که هرکدام دارای داستان مجذوب کننده ای است. شگفتی های طبیعی که در تایلند وجود دارند نیازی به توصیف ندارند. نقاطی وجود دارد که نفس را درسینه بیننده حبس می کنند و او را به لبخند زدن و حتی خندیدن وا می دارند. این مکان ها بیننده را به عصر دیگری می برند و یا به عصری می برند که تصور می کردیم تنها در رویا ها وجود دارد. این نقاط ارزش آن را دارند که به دیدنشان رفت، از آنها عکس گرفت و در آنها لحظه ای به اتفاق یار صمیمی و پرستیدنی خود تعمق و تفکر کرد.

جاذبه‌های گردشگری برای گردشگران خانوادگی در تایلند

نظر

تایلند صرفا جایی نیست که گردشگر و خانواده او بازدارنده های خود را کنار بگذارند، راحت باشند و به ماجراجویی های واقعی بپردازند؛ تایلند کشوری پادشاهی و باستانی با تاریخی مسحورکننده نیز می باشد، کشوری با زیبایی طبیعی عالی و سرزمینی که با فرهنگ خود، گردشگر را از لحظه ی ورود به کشور شیفته خود می سازد. گردشگر باید حتما از تمام جاذبه هایی که تایلند عرضه می دارد بهره مند شود، از جاذبه های سرگرم کننده و جاذبه های زیبا تا جاذبه های آموزشی. از این طریق او و خانواده اش از زمینه و پیشینه فرهنگی این کشور مطلع می شوند و می توانند از هر تجربه و رویارویی خود در تایلند بیشترین بهره را ببرند. شاید گردشگر قصد داشته باشد در ابتدای ورود خود به تایلند از جاذبه های فرهنگی و آموزشی ( به ویژه در بانکوک) دیدن کند و سپس با بصیرتی که به دست آورده است به قسمت های داخلی کشور برود تا این بصیرت را به کار گیرد و اوقات خوشی را سپری کند.
لطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|