وضعیت کاربر : مهمان

قسمت سوم: بهترین مقاصد گردشگری جهان برای سفر با کودکان

امتیاز :

| 3 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

در فصل تابستان همه علاقه دارند همراه خانواده هود به مسافرت و گردش بروند. به همین دلیل ما با مشورت متخصصین خود فهرستی از مکان های برتری را که می توان همراه با کودکان آنجا رفت را انتخاب کرده ایم. چه بخواهید تمدد اعصابی برای همه‌ی خانواده فراهم کنید و چه در جستجوی شخصی ماجراجوتر باشید در این فهرست مکانی برای همه وجود دارد.
21. سنگال

سنگال پیشنهادهای زیادی برای خانواده‌ها دارد، این پیشنهادها از سواحل وسیع و گشوده‌ای که در ساحل اقیانوس اطلس وحشی قرار گرفته‌اند تا برخی از شگفتی‌های طبیعی که به‌صورت جدی کنجکاوی آدمی را برمی‌انگیزانند متنوع است. در این کشور می‌توان دریاچه‌ی صورتی‌رنگ ربتا را یافت که در درخشنده‌ترین زمانش به چشم‌اندازی شگفت‌انگیز تبدیل می‌شود. در این کشور می‌توان تپه‌های ماسه‌ای موج‌دار و روانی را یافت که برای شما مهیای کشف شدن هستند، هم‌چنین ایل دو فادیوس را از دست ندهید که جزیره‌ی کوچکی است که در جنوب کشور قرارگرفته و تمام آن از صدف ساخته‌شده است.

22. آنتالیا، ترکیه

آنتالیا که در جنوب ترکیه قرار گرفته است، مملو از فعالیت‌هایی است که می‌تواند تمام اعضای خانواده را سرگرم کند. در پسِ ساحل کونیالتی (Konyaalti) آکواریوم آنتالیا قرار دارد (در این مکان یک سینمای چهاربعدی نیز قرار گرفته است)، پارک وحش (که به حشره‌ها و خزنده‌ها اختصاص داده‌شده است) یکی دیگر از جذابیت‌هاست و برای اوقاتی که کودکان واقعاً نمی‌توانند گرما را تحمل کنند، پارک برفی داخلی پیشنهاد می‌شود. برنامه بعدی در شهرک آنتالیا قرار دارد که با مقیاس 1:25 توانسته است که برخی از نمادی‌ترین چشم‌اندازهای ترکیه را دوباره بازسازی کند. موزه‌ی اسباب‌بازی آنتالیا نیز که در بندر این شهر واقع شده است، جذابیت سرگرم‌کننده‌ی دیگری است که می‌تواند حواس را از ساحل این شهر منحرف کند.

23. توکیو، ژاپن

مقاصد کودک دوست زیادی در ژاپن وجود دارد ولی وقتی مکان‌هایی مدنظر است که فعالیت‌های را ارائه کنند که در کنار سایر چیزها مناسب همه‌ی اعضای خانواده باشند، مجبورید که توکیو را انتخاب کنید. موزه‌ی قیبلی (Ghibli) و اودایبا از مکان‌های برجسته هستند، این شهر تعداد زیادی پارک بزرگ موزه‌های تعاملی دارد که می‌توانند در کنار هم کشف شوند. دیزنی لند توکیو نیز در همین نزدیکی‌هاست درحالی‌که یوکوهاما (برای بازدید از شهر چینی‌ها و چرخ‌وفلک) و کاماکورا و نیکو (که در آنجا می‌توان به‌جای نور نئون، فرهنگ و طبیعت را بیشتر یافت) را می‌توان در سفری یک‌روزه بازدید کرد.

24. دماغه‌ی رنج، استرالیا

کوئینزلند که در دماغه‌ی رنج قرار دارد می‌تواند سرگرمی بزرگی برای کودکان ماجراجو و بزرگ‌سالان باشد. علاوه بر جنگل‌های بارانی و سواحلی با درختان نخل، فعالیت‌های فراوانی را می‌توان پیشنهاد داد. ازاینجا شما می‌توانید با مسافرت بر روی قایق از موانع عبور کرده و به سمت صخره‌های مرجانی بروید و یا اینکه از میان جنگل‌های بارانی دین‌تری عبور کنید تا به کاسوری های ماقبل تاریخ، کروکدیل‌های خطرناک، عنکبوت‌ها و مارهای مسیر نگاهی بیندازید. شجاعت می‌خواهد که در شب در جنگل‌های بارانی قدم بزنید یا از بالای درخت‌های جنگل و با یک سیم به‌صورت هیجان‌انگیز عبور کنید.

25. ولز، بریتانیا

انتخاب مکانی در ولز که بتوان خود را در آنجا مستقر کرد کار دشواری است. این کشور مملو از مکان‌هایی برای گذران تعطیلات است که مناسب خانواده‌هاست. پمبورک شایر (Pembrokeshire) سواحل زیبایی دارد، از طرف دیگر چه بخواهید از مسیر ساحلی قدم بزنید یا تجربه عملی بیشتری را با ساحل‌گردی و کایاک سواری داشته باشید، خط ساحلی ناهموار برای اکتشاف آماده است. با حرکت به سمت شمال ولز می‌توان مراکز ماجراجویی شبیه به دنیای زیپی را یافت، جاییکه خط زیپی چهارنفره می‌تواند به‌سرعت 100 مایل بر ساعت برسد، هم‌چنین جهش به سمت زیر نیز یک سری از ترامپولین هایی هستند که درون غارهای زیرزمینی قرار می‌گیرند و می‌توانند کودکان را شادمان نگه‌دارند.

26. مالدیو

به نظر می‌رسد که مالدیو فقط مقصدی برای ماه‌عسل باشد، ولی طفره نروید. بیشتر سکونتگاه‌ها برای کودکان مناسب هستند، البته بهتر است که بررسی کنید که مبادا اطراف شمارا زوج‌های متأهل احاطه کرده باشند. کلبه‌ای را کرایه کنید تا کودکان ساعت‌های زیادی را به بازی بر روی ماسه‌ی سفید اختصاص دهند و در موج دریا به پرش بپردازند و در آبی کم‌عمق زیرآبی بروند. بسیاری از جزایر مالدیو استخر شنا دارند و بازی‌های ساحلی را پیشنهاد می‌کنند، ازجمله‌ی این بازی‌ها و فعالیت‌ها می‌توانند به کرایه‌ی کایاک و مسافرت برای یافتن دلفین‌ها و کلاس‌های شیرجه برای کودکان بزرگ‌تر اشاره کرد.

27. جزایر تایلند

جزایر کو ساموی و کو لانتا گزینه‌های مناسبی برای گذراندن تعطیلات خانوادگی هستند، تسهیلات زیادی دارند و جذابیت‌های گردشگری آن‌ها برای کودکان فراوان است. اگر فکر کردن به سکونتگاه‌ها شما را به لرزه می‌آورد، زیرساخت‌های مسافرتیِ توسعه‌یافته‌ی تایلند، مسافرت به جزیره‌ای منظم‌تر یا بخشی از قلمرو را بسیار ساده می‌کند. تایلند در ماه ژانویه برای کودکان بسیار مناسب است، روز ملی کودکان (دومین شنبه‌ی ماه) به معنای فعالیت‌ها و حمل‌ونقل رایگان برای کودکان سرتاسر کشور است.

28. کیپ‌تاون، آفریقای جنوبی

فعالیت‌های بیرونی در کیپ‌تاون دور از دسترس نیست، همین مسئله این شهر را به مقصدی بسیار ویژه برای کودکان تبدیل می‌کند. شکست دادن این شهر ازنظر سواحل افسانه‌ای آن کاری دشوار است، ولی نقطه برجسته‌ی آن برای بیشتر کودکان منطقه‌ای به نام بولدر است، این منطقه خانه‌ای برای کلنی‌های پرورش پنگوئن است درحالی‌که ساحل واقع در فیش هوک که برای رسیدن به آن باید کمی بیشتر به سمت شمال رفت به محوطه‌ی بازی خود که در کنار ساحل زیبا و موج‌های آرام قرار دارد مباهات می‌کند. در این شهر وفور پارک‌ها و مکان‌های باز به چشم می‌خورد که برای گردش دست جمعی در آب‌وهوای عالی بسیار مناسب است، ولی برای روزهای بارانی مشتی از موزه‌های در دسترس و مناسب یافت می‌شوند.

29. جزایر گالاپاگوس، اکوادور

حیات‌وحش نترسِ گالاپاگوس باعث می‌شود که بزرگ‌سالان نیز حس کودک بودن کنند و باعث می‌شود که کودکان حس کنند که نمی‌توانند به شانس خود ایمان بیاورند. آن‌ها با نوک پای خود از میان تمساح‌ها عبور می‌کنند، پرندگان را می‌بینند که در نزدیکی آن‌ها فرود می‌آیند و فرود آن‌ها در آب کم‌عمق صدایی را ایجاد می‌کند، آن‌ها شیرهای آبی در حال بازی را می‌بینند و در نزدیکی سرچکشی‌ها و لاک‌پشت‌های غول‌پیکر زیرآبی می‌روند. وقتی از تک تکِ مناظر حیات‌وحش خسته شدند، می‌توان آن‌ها را با ضیافتی از داستان‌های دزدان دریایی قرون 16 و 17 میلادی که به سمت این جزایر آمده بودند سرگرم کرد، این چشم‌انداز هم چنان و در بیشتر قسمت‌ها دقیقاً به همان شکلی است که شیرهای دریایی کهن آن‌ها را می‌شناخته‌اند، هم چنان بر روی قایق‌ها می‌توان نقاشی‌های دزدان دریایی را یافت.

30. توباگو

شاید یکی از آرام‌ترین مناطقی که می‌توان بچه‌ها را در کارائیب به آنجا برد، جزیره‌ی کوچک توباگو باشد. فعالیت‌های بسیار زیاد و تجربه‌های بازدید از حیات‌وحش، اسب‌دوانی در کنار ساحل و مشاهده‌ی مرغ مگس‌خوار را می‌توان نام برد. به‌جای هتل‌های بلندبالا، مهمانخانه‌های کوچکی را خواهید یافت که برای خدمت‌رسانی به خانواده‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند. موسیقی ضرب دار و خوراکی‌های خیابانی، آب‌میوه‌های تازه و سواحلی برای شنای امن ازجمله سرگرمی‌های موجود در توباگو هستند که پس از انجام آن‌ها باید قصد بازگشت کرد.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|