وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم:7 دلیل اینکه چرا جزیره‌ی لنکاوی در مالزی گریزگاه نهایی است

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

به دنبال جزیره‌ای حاره‌ای در جنوب شرق آسیا می‌گردید تا در آنجا به استراحت بپردازید؟ جزیره لنکاوی می تواند بهترین گزینه برای این تصمیم باشد، گریزگاهی نهایی برای فرار از شهرهای شلوغ کشور. پس از حرکت به سمت جنگل‌های بارانی برای مشاهده‌ی حیات‌وحش و افسون دراز کشیدن بر روی ساحلی ماسه‌ای و وسیع، در ادامه دلایلی را برای دلیل فرار شما به لنکاوی ذکر می‌کنیم.
4- چراکه آب دریا گرم و مناسب شنا کردن است

اگر عاشق آب هستید در این صورت لنکاوی را دوست خواهید داشت. دمای اقیانوس بین 28 تا 30 درجه‌ی سانتی‌گراد (یعنی 82 تا 86 درجه‌ی فارنهایت) در نوسان است که همین دما باعث می‌شود که دریا جذاب و خوشایند باشد. بااین‌حال هوشیار باشید، ستاره‌ی دریایی می‌تواند یکی از مشکلات شنا کردن در اینجا باشد. موجوداتی که در زبان محلی تحت عنوان اوبور اوبور به آن‌ها اشاره می‌شود، تخم‌گذاری خود را در ساحل و در عصر انجام می‌دهند. سکونتگاه‌های متعددی هستند که از مهمانان در برابر شبکه‌های ستاره‌ی دریایی مراقبت می‌کنند. پوشیدن یک لباس یا تی‌شرت می‌تواند به کاهش در معرض نیش قرار گرفتن کمک کند.

5- چراکه می‌توانید در دماهای حاره‌ای ماشین‌های کابلی را برانید

ماشین‌های کابلی معمولاً با تعطیلات زمستانی در ارتباط هستند ولی راندن اتاقک لنکاوی شما را به بالای سایبان‌های متراکمِ جنگل‌های بارانی بکر می‌برد، این ماشین‌ها در گانانگ ماشینکانگ پهلو می‌گیرند. قله‌ی کوه شیب‌دار در بالاترین نقطه به 708 متر بالاتر از سطح دریا می‌رسد، جاییکه مشاهده‌ی سکوها نقاطی مشهور را برای بهره‌مند شدن از چشم‌انداز جزیره به اثبات می‌رساند. در روزهایی که هوا صاف است می‌توانید خط ساحلی تایلند جنوبی را ببینید که فراتر از دریای کم‌فروغ آندامان قرار گرفته است.

اگر به ارتفاعات علاقه‌مند هستید، از ایستگاه بالایی صعود کنید تا به یکی از اتاقک‌هایی برسید که کف‌های شیشه‌ای دارند و بر بالای درختان جنگل باستانی با دقت به تماشا می‌ایستند. راندن این وسیله 15 دقیقه طول می‌کشد و با کمک آن 2.2 کیلومتر طی می‌شود.

در نقطه‌ی اوج می‌توانید از پل آسمانیِ 125 متری عبور کنید. این پل طولانی‌ترین دهانه‌های آزاد را در اختیار دارد که بر روی پرتگاهی بسیار عظیم از یک دکلِ آهنی معلق مانده‌اند. این مزیت‌ها با سلفی‌هایی که بر روی این پل با چشم‌اندازی وسیع گرفته می‌شوند ترکیب می‌شود و درنتیجه به‌عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین چشم‌اندازهای لنکاوی لقب می‌گیرد.

6- چراکه همه‌ی افراد می‌توانند جای خود را در اینجا بیابند

چه فقیر باشید و چه بخواهید ولخرجی کنید در جزیره‌ی لنکاوی جایی را برای خود خواهید یافت.

بسیاری از سکونتگاه‌های جلوی ساحل به دنبال بالاترین نرخ قابل‌قبول در بازار هستند، بسیاری از این سکونتگاه‌ها می‌توانند راه فراری عاشقانه برای زوج‌های عاشق باشند. اگر از کلبه‌ی خود بیرون بزنید و به سمت ساحلی با ماسه‌ی سفید بروید تا چرتی صبحگاهی را در تختی که به‌آرامی پیچ‌وتاب می‌خورد داشته باشید در این صورت به راه خود ادامه دهید، هم‌چنین می‌توانید پول خود را در سکونتگاه ساحلی پلانگی مریتوس و اسپا در سنانگ پانتای خرج کنید.

مهمانخانه‌ی تیپسی گیپسی (Typsy Gipsy) یکی از گزینه‌های بودجه‌ای فوق‌العاده است، جاییکه می‌توانید با هم‌سفران خود به تفریح بپردازید و نوشیدنی‌هایی را در کافه‌ی واقع در همان محل بنوشید. هم‌چنین تعداد کمی از مسافرین می‌توانند مهمانخانه‌های بومیان لنکاوی باشند، حتی مؤسسه‌ی airbnb نیز راه خود را به این جزیره‌ی کوچک هموار کرده است.

7- چراکه مایل‌ها از ماسه‌ی نقره‌ای برای عاشقان ساحلی فراهم‌شده است

اگر می‌خواهید ازآنجایی‌که هستید بیرون بیایید و درحالی‌که دور از خانه در سواحل شنیِ لنکاوی هستید به سمت پانتای سنانگِ مشهوری بروید که در سواحل جنوب غربی قرار گرفته است، یا اینکه می‌خواهید به سمت مقصدی برای استراحت نهایی بروید، به سمت شمال بروید تا به منطقه‌ی آرام‌تر تانجونگ رو (Tanjung Rhu) برسید.

اگر دراز کشیدن بر روی ماسه‌ها حوصله‌ی شما را سر می‌برد، تور جت اسکی را امتحان کنید یا به قایق‌سواری در هنگام غروب آفتاب در آب‌های اطراف جزیره بپردازید. این فعالیت‌ها هزینه‌ی خیلی زیادی را بر شما تحمیل نمی‌کنند ولی با آن‌ها می‌توانید خط ساحلی زیبای لنکاوی را ببینید.

شرکت استوارت از طریق خط هوایی مالزی و از طریق ترمینال کوالالامپور به لنکاوی پرواز می‌کند. چیزهای بیشتری را در مورد مالزی باراهنمایی‌های دقیق بیابید. پروازها را مقایسه کنید، تورهای گردشگری را بیابید، مهمانخانه‌ها و هتل‌ها را برای مسافرت خود به لنکاوی رزرو کنید و فراموش نکنید که قبل از شروع سفر بیمه‌ی مسافرتی را خریداری کنید.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|