وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: 7 مقصد برتر اروپایی و رویدادهایی که نباید در سال 2016 میلادی از دست بدهید

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

اروپا دارای پایتخت های فرهنگی با تاریخی پیچیده می باشد ، از جاذبه های مهم در کشورهای اروپایی موزه های هنری می باشد و همچنین جشنواره های هوا باز در اروپا بسیار مورد توجه گردشگران قرار می گیرد که این جشنواره درواقع برگزاری جشن موسیقی توسط موسیقی دانان حرفه ای در خیابان ها می باشد که به صورت کنسرت رایگان برای علاقه مندان برگزار می شود.
پایتخت های فرهنگی با تاریخی پیچیده

وروتسواف (Wroclaw) در لهستان و سن سباستین (San Sebastián) در اسپانیا پایتخت های فرهنگی اروپا در سال 2016 میلادی هستند. وروتسواف خود را به عنوان یک دانش آموز جوان و خلاق با باسازی مرکز شهر، موزه ها، گالری های و رستوران های تاریخی ارائه می نماید. با این وجود در سال 1945 میلادی بسیاری از قسمت های مرکزی این شهر نابود شدند و ساکنان آلمانی آن اخراج شدند. از آن زمان، هزاران نفر از مردم لهستان خانه ی خود را در اینجا بنا کرده اند.

این هویت چندوجهی در برنامه ی این پایتخت فرهنگی نمود پیدا کرده است. کنسرت هایی در سراسر سال برگزار خواهند شد - در تالار گفتگوی موسیقی ملی تازه تأسیس ملی موسیقی و نیز خیابان ها، ایستگاه ها و بیمارستان ها. در این سال فرهنگی در وروتسواف با مراسم جایزه ی فیلم اروپا در 10 دسامبر به پایان خواهد رسید.

شهر سن سباستین در شمال اسپانیا قصد دارد تا زخم های تاریخی خود را با یک برنامه ی فرهنگی التیام بخشد. تا به امروز جمعیت از هم پاشیده است. به مدت چندین دهه، سازمان تروریستی زیرزمینی ETA با انجام حملات خونین برای حاکمیت منطقه ی باسک جنگیدند. پابلو برایتگوئی (Pablo Berástegui)، مدیر پروژه ی پایتخت فرهنگی سال 2016 میلادی عنوان می دارد که، «مردم باید چیزی که باعث می شود تا به آینده ی این شهر امیدوار شوند را به دست آورند».

این برنامه همچنین با تحولات اخیر مانند بحران پناهندگان اروپایی، از جمله برگزاری یک جشنواره ضد جنگ با کنسرت ها، فیلم ها و آثار نمایشی در ماه مارس هماهنگ خواهد بود. در شروع ماه ژوئن، نمایشگاه ویژه ای به نمایش 300 آثر از گویا (Goya)، روبنس (Rubens) و پیکاسو (Picasso) در مورد خشونت و صلح خواهد پرداخت.

نمایشگاه های فرهنگی بزرگ در اروپا

در سفر به سراسر مقاصد اروپا، مسافران قطعاً با یکی از چندین موزه ی هنری بازدید داشته باشند. یکی از مراکز مورد توجه در سال 2016 میلادی نقاش رنسانس هلندی هیرونیموس بوش (Hieronymus Bosch) است که 500 سال پیش درگذشته است. برای قدردانی از آثار نقاش قرار است تا چند نقاشی از آثار او به زادگاه وی در هرتوگنبوش (Hertogenbosch) بازگردند، جایی که در نمایشگاهی به نام «هیرونیموس بوش - رویا و تصورات یک نابغه» از 13 فوریه تا 8 مه به نمایش گذاشته خواهند شد.

کسانی که مایل به دیدن یکی از آثار اصلی بوش مانند "باغ لذت دنیوی" هستند باید از موزه ی پرادوی مادرید بازدید کنند. این نقاشی از قرن 16 میلادی به مالکیت اسپانیا درآمد و به کسی قرض داده نخواهد شد. با شروع 31 مه، موزه ی پرادو نمایشگاه خاصی را در مورد بوش با بیش از 60 مورد از نقاشی های وی برگزار خواهد کرد.

در لندن، آکادمی سلطنتی هنر میزبان نمایشگاه جدیدی به نام نقاشی باغ مدرن: مونه تا ماتیس» از 30 ژانویه تا 20 آوریل خواهد بود. این نمایشگاه درصدد است تا 120 نقاشی از هنرمندان بزرگی چون سزان (Cezanne)، رنوار (Renoir)، مونه (Monet)، ون گوگ (Van Gogh)، کاندینسکی (Kandinsky)، کلیمت (Klimt) و کله (Klee) را به نمایش درآورد.

«پل های شناور» – این پروژه ی هوای آزاد بازدیدکنندگان فرهنگی بسیاری را به شمال ایتالیا خواهد آورد. یک هنرمند بلغاری آمریکایی به نام کریستو (Christo) قرار است تا پل ها غول پیکری از جنس پشم را بر روی دریاچه ی ایزئو ایجاد کند و بازدیدکنندگان را همانند حضرت مسیح قادر به راه رفتن بر روی آب کند. این نمایش تعاملی از هنر را می توان از 18 ژوئن تا 3 ژوئیه از کوه های اطراف نیز مشاهده کرد.

نیمه ی تابستان و مسابقه ی آواز یوروویژن (ESC) در سوئد

در تابستان، شب ها در شمال اروپا به طور خاصی طولانی هستند. در برخی از مناطق اسکاندیناوی، خورشید حتی غروب هم نمی کند. این همان چیزی است که سوئدی ها در جشنواره ی سالانه ی نیمه ی تابستان که در 24 ژوئن برگزار می شود جشن می گیرند. بسیاری از ساکنان لباس سنتی بر تن می کنند و در عین حال در طول این جشن به رقص و آواز می پردازند. بزرگترین و سنتی ترین جشنواره ی نیمه تابستان در لکسند در دریاچه سیلجان (Siljan) با حضور سالانه 20,000 بازدیدکننده برگزار خواهد شد. به بازدیدکنندگان بین المللی همیشه خوش آمد گفته خواهد شد.

کسانی که کاملاً متقاعد نشده اند که بتوان در انتظار رویداد بزرگ دیگری که در سال 2016 میلادی در سوئد برگزار شود بود: در تاریخ 14 مه، میدان گلوب آرنا (Globe Arena) در استکهلم میزبان فینال شصت و یکمین مسابقه ی آواز یوروویژن (ESC) برگزار خواهد شد. این رویداد از تلویزیون پشخ خواهد شد و تماشاچیان می توانند از طریق تلفن به نفر برنده رأی دهند.

موسیقی زیر آسمان باز

هنگامی که سخن از رویدادهای فرهنگی در سراسر مقاصد اروپایی به میان می آید، نباید بسیاری از جشنواره های هوا باز را نادیده انگاشت. یکی از این رخدادها برگزاری جشن موسیقی (Fete de la Musique) است که در آغاز تابستان در 21 ژوئن 21 برپا می شود. به عنوان بخشی از این جشنواره، موسیقی دانان حرفه ای و علاقمندان درخیابان ها یا کافه های چند شهر اروپایی اقدام به برگزاری رایگان کنسرت خواهند کرد.

یکی از بزرگترین رویدادهای فضای باز در جهان جشنواره ی گلستون بری (Glastonbury) در جنوب انگلستان است. امسال این جشنواره موسیقی کنونی از راک گرفته تا هیپ هاپ، برگزاری تئاتر و اجرای برنامه های سیرک را بین 22 و 26 ژوئن ارائه خواهد کرد.

یکی دیگر از جشنواره های به شدت محبوب اروپا، جشنواره ی هوی متال (Heavy Metal) در شهر واکن (Wacken) آلمان است. در نخستین آخر هفته ی ماه آگوست، ده ها هزار نفر از بازدیدکنندگان به این جامعه ی کوچک می پیوندند تا به بزرگترین جشنواره ی هوی متال در جهان را برگزار کنند.

امکان دارد که طرفداران موسیقی کلاسیک از جشنواره ی بین المللی اکزان -پروانس (d'Aix en Provence) در جنوب فرانسه که میزبان برگزاری کنسرت ها و اپراها در مقابل یکی از پس زمینه های تاریخی شهر است لذت ببرند. قلب این جشنواره در کاخ اسقف اعظم یافت می شود، که در آن کنسرت ها در زیر آسمان باز برگزار می شوند.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|