وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: زیباترین پارک های ملی آمریکا

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بیابان دور افتاده، زوزه ی گرگ ها، آتشفشان های خیره کننده و آبی ترین دریاچه ی جهان - دلایل بسیاری برای بازدید از هر یک از پارک های ملی آمریکا و برپایی جشن صدمین سالگرد آن ها وجود دارد.


بیابان دور افتاده، زوزه ی گرگ ها، آتشفشان های خیره کننده و آبی ترین دریاچه ی جهان - دلایل بسیاری برای بازدید از هر یک از پارک های ملی آمریکا و برپایی جشن صدمین سالگرد آن ها وجود دارد.پارک ملی آتشفشان های هاوایی، هاوایی

این پارک گرم ترین پارک ملی آمریکا است. این پارک دارای دو آتشفشان است - کیلاویا (Kilauea) و مانوالوا (Mauna Loa). دریاچه ی گدازه ی موجود در دهانه ی آتشفشانی هالمائومائو (Halema'uma'u) در آتشفشان کیلاویا جریان دارد و در تمام ساعات زبانه می کشد. بازدیدکنندگان می توانند این منظره را از فاصله ی ایمن از مرکز بازدیدکنندگان تماشا کنند. چند کیلومتری دورتر، از دهانه ی آتشفشانی کیلاویا ایکی (Kilauea iki) به مراتب از خطر کمتری برخوردار است. یک مسیر پیاده رو گذری از چشم انداز عجیب و غریب گدازه های خشک و سخت شده را در اختیار شما قرار می دهد.

پارک ملی کریتر لیک، اورگن

یکی از قدیمی ترین پارک های ملی آمریکا، این پارک محل عمیق ترین دریاچه ی این کشور است. کریتر لیک (Crater Lake)، از جاذبه های اصلی این پارک، 594 متر در عمق دهانه ی آتشفشان نابود شده ی کوه مازاما (Mount Mazama) واقع شده است. هیچ نهری وارد یا از این دریاچه خارج نمی شود و در نتیجه تمام آبی که وارد این دریاچه می شود از طریق تبخیر یا نشت زیر سطحی از دست می رود. این دریاچه تنها از طریق بارش مستقیم برف و باران پر می شود. تمام بازدیدکنندگان این پارک مسحور رنگ به شدت آبی این دریاچه می شوند.

پارک ملی بیگ بند، تگزاس

پارک ملی بیگ بند (Big Bend) واقع در مرز با مکزیک بهشتی برای پیاده روی است. کسانی که به دنبال مسیری طولانی از سرتاسر صحرای چیچوآهوان (Chihuahuan Desert)، اقامت در چادر و لذت بردن از فرصت خیره شدن به منظره ی پرشکوه آسمان در شب هستند. هیچ گونه آلودگی نوری ای در دوردست و اطراف وجود ندارد و بدین علت این پارک اخیراً عنوان «پارک آسمان تاریک بین المللی» را به خود گرفت. با وجود محیط بیابانی خشن، این پارک دارای بیش از 1200 گونه از گیاهان (از جمله 60 گونه کاکتوس)، بیش از 600 گونه از مهره داران و در حدود 3600 گونه حشره است. بسیاری از حیوانات در طول روز قابل مشاهده نیستند، به خصوص در بیابان، حیات در شب در بیگ بند جریان پیدا می کند و بسیاری از حیوانات به جستجوی غذا می پردازند.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|