وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: بهترین مقاصد گردشگری جهان برای سفر با کودکان

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

با پیش رو بودن تابستان زمان فکر کردن به مسافرت فرا رسیده است؛ ما با مشورت متخصصین خود فهرستی از 30 مکان برتری را که می توانید همراه با کودکان خود به آنجا بروید را انتخاب کرده ایم. چه بخواهید تمدد اعصابی برای همه‌ی خانواده فراهم کنید و چه در جستجوی ماجرا باشید در این فهرست مکانی برای شما پیشنهاد شده است.
11. جزایر بالی و گیلی، اندونزی

آن جزیره‌ی بالی که مسحور فرهنگ هندویی است و چشم‌اندازهای حاره‌ای حیرت‌آور برای مجذوب شدن خانواده‌ها کفایت می‌کند. ولی در این جزیره کمبود فعالیت‌های مناسب کودکان برای سرگرم کردن آن‌ها وجود ندارد، از جنگل‌های میمون اوبود (Ubud) و نمایش عروسک‌های سایه‌ای گرفته تا شنا در آبشار گیتجی و دلفین نگری در کناره‌ی سواحل شمالی بالی، همگی ازجمله‌ی مکان‌هایی هستند که فعالیت‌های مناسب برای کودکان را می‌توان در آنجا یافت. وقتی زمان آسودگی فرا می‌رسد، جزایر ایدئال گیلی فقط به‌اندازه‌ی یک مسافرت کوتاه با قایق از شما فاصله دارند. این جزیره با ماسه‌هایی سفید، آبی ثابت و هوایی عالی، وسوسه‌انگیز بودن گام آرام زندگی جزیره‌ای را برای لذت بردن به رخ می‌کشد، ولی باید گفت که محل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها در منو (Meno) ارزش سفری کوتاه به این جزیره را خواهد داشت.

12. تورنتو، کانادا

تورنتو محلی شلوغ با فعالیت‌هایی مناسب برای کودکان است، از در شگفتی فرورفتن از خط هوایی صاف و عبور از شهر با یک ماشین خیابانی تا خرید بلیت برای بالا رفتن از برج مشهور کانادا و شگفت‌زده شدن از استخوان‌های دایناسورها و روسری‌های زنانه‌ی کانادایی‌های بومی در رم ازجمله‌ی این فعالیت‌هاست. شهر چینی‌ها و منطقه‌ی مجاور بازار کنزینگتون قلمروهای بسیار مناسبی برای بازدید و پرسه زنی هستند و جزایر تورنتو هم تنها به‌اندازه‌ی عبور ازیک‌طرف رودخانه به آن‌طرف رودخانه از شما فاصله دارند ولی دنیایی جدا از شلوغی‌های شهر را برای شما به ارمغان می‌آورند. زمان در دستان شماست و می‌توانید آن را برای عزیمت به سمت جنوب و بازدید از آبشار نیاگارا یا عزیمت به سمت شمال و بازدید از جزیره‌ی کوچک خلیج گریگوریان سرمایه‌گذاری کنید.

13. هاوانا، کوبا

فراتر از تجربه‌ی بزرگیِ در حال محو این شهر شگفت‌انگیز، هاوانا میزبان جذابیت‌های خانواده‌دوست است. گردشی در راهروهای آسمان‌نما، شما را در پهنای چهار اتاق به حرکت وا‌می‌دارد، سفر در این اتاق‌ها از کیهان شروع می‌شود، به انفجار بزرگ می‌رسد (که آن را با نور و صدا به تصویر می‌کشند) و بدین ترتیب ادامه می‌یابد. پارک آلمندارس (Parque Almendares) که دارای پهنه‌ای سبز و خوشایند است، می‌تواند مکانی مناسب برای گردشگری دسته‌جمعی بی‌عیب و نقص باشد، هم‌چنین در اینجا می‌توان به پاروزنی بر روی رودخانه پرداخت و گلفی دیوانه‌وار هم بازی کرد.

14. روزاریو، آرژانتین

درحالی‌که کشور آرژانتین به‌عنوان مقصدی برای گردشگری‌های خانوادگی شناخته نشده است، ولی چیزهای زیادی برای گفتن دارد. غذای آنجا بسیار لذیذ است (کودکان به‌صورت ویژه از هلادریاس (heladerias) یا سالن‌های بستنی‌خوری استقبال خواهند کرد)، این کشور چشم‌اندازهای حیرت‌انگیز و فعالیت‌های بیرونیِ زیادی دارد و مناطق حیات‌وحش آن بی‌رقیب است. اگر می‌خواهید سرمایه‌گذاری تفریحی خود را به‌دوراز بوینس آیرس اختصاص دهید، روزاریو (Rosario) پایگاه مناسبی است، نه‌تنها جذابیت‌هایی دارد که بر کودکان تمرکز دارند (هم چون جاردین دولوس نینوس (Jardin de los Niños) و موزه‌ی دولوس نینوس (Museo de los Niños)) بلکه می‌توانید به سمت گردشگری بر روی رودخانه بروید یا ماشینی کرایه کنید و راه خود را به سمت شمال بکشید، این مسیر شما را به آبشار تحسین‌برانگیز ایگوزو (Iguazu) می‌رساند.

15. جزیره‌ی وایت، بریتانیا

به‌منظور دست یافتن به خاطرات نوستالژیک و تعطیلاتی با بیل و سطل پر از شن که خاطرات دوران کودکی خودتان را به یادتان می‌آورد، به‌جایی به‌غیراز جزیره‌ی وایت نظر نیندازید. کارهای زیادی وجود دارد که می‌تواند کودکان را سرگرم نگه دارد، از استخرهای کوچک و بازی بر روی سواحل ماسه‌ای ایمن تا جذابیت‌های قدیمی بچه‌ها در مدارس، ازجمله روستاهای مدل، مسیر راه‌آهن و قدیمی‌ترین پارک سرگرمی در بریتانیا یعنی بلک گنگ چینی می‌توان نام برد. این جزیره که در باغ‌های موجود بر روی صخره‌های دوردست قرار گرفته است، رؤیای کودکیِ دزدان دریایی، گاو بازان و شاهزادگان است، اگرچه موضوع مهم دایناسورهای انیماترونیکی است که به‌اندازه‌ی واقعی خودشان هستند.

16. جزیره‌ی نورث، نیوزیلند

اگرچه این جزیره ممکن است که کوه‌هایی پوشیده از برف نداشته باشد ولی وقتی بحث چشم‌اندازهای حیرت‌برانگیز می‌شود این جزیره اصلاً خصاصت به خرج نمی‌دهد. کودکان مسحور بوی شدید سولفوری می‌شوند که در روتوروا (Rotorua) وجود دارد، نورهای زنده‌ی کوچکی که در غارهای کرم‌های شب‌تاب وجود دارند در وایتیموآند (Waitimoand) یافت می‌شوند، یعنی همان‌جایی که استخرهای حباب‌دار در ساحل آب‌های گرمِ شبه‌جزیره‌ی کورماندل (Coromandel) جا خوش کرده‌اند و اگر خودرویی را کرایه کنید می‌توانید با سرعتی که می‌خواهید به اکتشاف محیط بپردازید. این روزها جدا کردن نیوزیلند از اثر سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها کار دشواری است و هواداران جوان عاشق سوراخ هابیت‌ها در هابیتون خواهند شد، هم‌چنین کارگاه وتا که در ولینگتون (Wellington) قرار دارد، مرکز صنعت فیلم نیوزیلند است که در آنجا کودکان می‌توانند چیزهایی را در مورد ساختمان‌های پشتیبان و پروستتیک بیاموزند.

17. بلیز | Belize

بلیز یکی از امن‌ترین و آسان‌ترین کشورهای آمریکای مرکزی است که می‌توان همراه با کودکان در آن به اکتشاف پرداخت. جدای از زندگی دریایی رنگارنگ و سواحل زیبایش، محیط داخلیِ جنگل‌های عاری از مالاریا، هیجانی حاره‌ای را به ارمغان می‌آورد. از خانه‌های جنگلی که در کنار ردیفی از غارها قرار دارند و نزدیک به سان ایگناسیو (San Ignacio) هستند، شما می‌توانید از رودخانه‌ها و از طریق یک تیوب پایین بیایید، مسیر شما از میان جنگلی شکوهمند می‌گذرد که پر از میمون‌های عنکبوتی پر رو و توکان‌های غرغر کن است و در پایان با طلوع هم‌خوانی ملخ‌های جیرجیر کن به خود می‌آیید.

18. کلرادو، آمریکا

چشم‌اندازی بهتر و هوایی پاک‌تر از کلرادو نخواهید یافت. اگر به دنبال مسافرتی خانوادگی به مکانی هستید که فعالیت‌های بیرونیِ عالی داشته باشد، این ایالت از شما می‌خواهد که آن را کشف کنید. سفر شما در این ایالت از شهر فشرده‌ی مایل‌های در دنور شروع می‌شود، ازآنجا با سوارشدن بر خودرو و مسافرتی کوتاه به دریاچه‌ی برق زنِ آلپاین و قله‌های شکوهمند راکی می‌رسید. اگر بیشتر به سمت شرق بروید به پاسخِ پنهان کلرادو به دره‌ی گراند می‌رسید، دره‌ی سیاه و حیرت‌انگیز گانیسون، یکی از پارک‌های ملی آمریکاست که بیشترین بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. کودکانی با سنین بالاتر و علاقه‌مند به تاریخ قطعاً مجذوب مناطق مسکونی و صخره‌ای پیوبلوان (Puebloan) می‌شوند، این منطقه در مساوردا (Mesa verde) در گوشه‌ی جنوب غربی ایالت قرار گرفته است.

19. ریکژاویک، ایسلند

چشم‌انداز زمین‌شناختی نادر و جوان این منطقه آزادانه احساس زنده‌بودن می‌کند، زمین در حال بیرون دادن گاز است، آبشارها به‌گونه‌ای به جلو رانده می‌شوند که گویی برای اولین بار است که آب‌های خود را به بیرون منتقل می‌کنند و نورهای شمالی نیز در اطراف آسمان در حال رقص هستند. شما به‌سادگی می‌توانید شگفتی بسیاری را در مسافرت‌های روزانه‌ی خود در پایتخت کودک دوست و کوچک ایسلند یعنی ریکژوایک (Reykjavik) بیابید. مدار حلقه‌ی طلایی در اینجا به‌خوبی بنا شده است و تالاب آبی‌رنگ آن دنیایی نیز یکی از گشت‌های در دسترس و آسان است. حمام کردن در مرحله‌ی بعد و در آب‌های گرمی که بخار از همه جای آن برمی‌خیزد برنامه‌ی دیگری است که کودکان در این شرایط احساس می‌کنند به دنیایی دیگر قدم نهاده‌اند. می‌توانید به آن‌ها یادآوری کنید که ایسلند خانه‌ی فولک‌های پنهان است، موجوداتی جادویی که چشمان بشر قادر به دیدن آن‌ها نیست. اعتقاد به آن‌ها آن‌قدر قوی است که حتی پروژه‌های ساختمانی برای اجتناب از ورود به زیست‌گاه‌های آن‌ها مسیر خود را منحرف کرده‌اند.

20. پارک ملی زیون، آمریکا

اگر به دنبال یافتن راهی برای معرفی سرگرمی‌های بیرونی به کودکان کوچک هستید، پارک ملی شگفت‌انگیز زیون واقع در یوتا یکی از در دسترس ترین مکان‌ها برای شروع است. اتوبوس‌های شاتلی و مسیرهایی که به‌خوبی شناخته شده‌اند (و در 0.4 مایلی شروع می‌شوند)، دسترسی به آبشارها و حیات‌وحش دره‌ی زیون را ساده می‌کنند. باید به این تفریح‌ها اسب‌سواری، گردشگری پیشاهنگ جوانان و کوکی‌های پخته‌شده بر روی اجاق‌های اردوگاه در یکی از سه اردوگاه پارکی را اضافه کرد و بدین ترتیب به مسافرت خانوادگی فراموش‌نشدنی دست‌یافت.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|