وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: بهترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

مسکو پایتخت کنونی روسیه است ، ولی با این وجود پایتخت سابق آن سنت پترزبورگ، مقصد بیشتر مسافران می باشد.


ممکن است مسکو پایتخت روسیه ی امروزی باشد، اما عظمت و سابقه ی پایتخت سابق آن بدین معنی است که سنت پترزبورگ(St Petersburg) اغلب مقصد انتخابی بسیاری از مسافران خواهد بود. جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ از قصرها و میادین مرکز شهر گرفته تا رودخانه ی نوا (Neva) و فراتر از آن، فرصت های بی شماری را برای یادگیری تاریخ روسیه در اختیار قرار می دهند.

1) میدان کاخ

سفر به کاخ زمستانی، جایی که موزه ی ارمیتاژ را در خود جای داده است بدین معنی است که باید بایستید و میدان کاخ مجاور را نگاه کنید. این مکان بزرگ نمادین به خاطر جذابیت زیباشناختی خود - به خصوص ستون الکساندر 47.5 متری در مرکز - و نیز تاریخچه ی خود یکی از جاذبه های دیدنی محسوب می شود. این میدان در نقطه ی کانونی انقلاب اکتبر 1917 میلادی قرار داشت و صحنه ی قتل عام یکشنبه ی خونین سال 1905 میلادی بود.

2) کلیسای ناجی در خون | CHURCH ON SPILLED BLOOD

این کلیسا به خاطر گنبدهای پیازی شکل سنتی، طراحی برجسته و اهمیت تاریخی خود، یکی دیگر از بناهای دیدنی برای بازدیدکنندگان مشتاق میراث و تاریخ روسیه می باشد. این نام به این حقیقت اشاره دارد که این کلیسا در محل قتل تزار الکساندر دوم در سال 1881 میلادی ساخته شده است. درهای این مکان که انبار سیب زمینی سابق نازی ها است در بسیاری از طول عمر خود به روی مردم بسته بوده است، اما در دهه ی 90 میلادی درهای آن برای عموم بازگشایی شد.

3) کاخ پترهوف

کاخ سلطنتی پترهوف (Peterhof) که در 20 مایلی سنت پترزبورگ قرار دارد از سفر پتر کبیر به ورسای الهام گرفته شده است، ارزش سیاحت دار اما مکان برجسته ی آن برای بسیاری «آبشار بزرگ» آن است. این مجموعه ی بسیار زیبا از 140 چشمه و کانال پس زمینه ای درخشان برای زمین هایی ایجاد می کند که یک جنگل و منازل مسکونی کوچک تر را نیز در خود جای می دهند.

4) کلیسای جامع سنت ایزاک

این کلیسای جامع یکی از شناخته شده ترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ است. این کلیسا با 300 فوت ارتفاع یکی از بلندترین کلیساهای ارتدکس در جهان محسوب می شود. این مکان علاوه بر گنبد طلا و صحنه های تزئینی کتاب مقدس، دارای یک صحن طلایی مانند است. در حال حاضر این کلیسای جامع یک موزه ی هنری را در خود جای داده است، اما زمانی مکان موزه ی کفر شوروی بود.

5) موزه ی ارمیتاژ

رفتن به کاخ زمستانی باید در برنامه ی تمام سفرها به سنت پترزبورگ جای داده شود، کاخی که از سال 1732 تا 1917 میلادی خانه ی تزارها بوده است و در حال حاضر مکان موزه ی مشهور ارمیتاژ (Hermitage Museum) است. در این کاخ 365 اتاق بزرگ وجود دارند که همه ی آن ها پر از آثار هنر و نمایشی ای است که نمی توان همه ی آنها را در طول یک روز مشاهده کرد. ترفند این کار انتخاب دوره ی دلخواه تان است. علاوه بر مجموعه های از استادان قدیمی مانند داوینچی (Di Vinci)، پیکاسو (Picasso) و رامبراند (Rembrandt)، یک کپی از گالری رافائل لوگیاس (Raphael Loggias) واتیکان و گالری جنگ سال 1812 میلادی وجود دارد.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|