وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: برترین فعالیت های سرگرمی و جاذبه های دیدنی در سنگاپور

امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

سنگاپور جاذبه ها‌ی گردشگری در سطح جهانی کم ندارد و به همین خاطر، صرف نظر از مدت زمان اقامت شما، همیشه سرگرمی‌های زیادی وجود دارد. این کشور به عنوان کشوری کوچک و بندری در سال های اخیر در زمینه های زیادی پیشرفت های حائز اهمیتی در سطح بین المللی بدست آورده است.
موزه‌ی ملی سنگاپور

اگر در طول اقامتتان تنها برای بازدید از یک موزه وقت دارید، موزه‌ی ملی سنگاپور باید در صدر فهرست شما باشد. تمرکز اصلی آن روی گالری تاریخ سنگاپور است، نمایشگاهی مدرن و با کیفیت بالا که بازدیدکنندگان را به تماشای تاریخ این کشور، از قرن 14 ام تا ساختمان مدرن سنگاپور می برد. همراه صوتی که که در اختیار هر بازدیدکننده قرار می‌گیرد، مکمل نمایش تصویری به همراه مصاحبه‌ها، سناریوهای تبدیل‌شده به فیلم و گزارش‌های شخصی است در کنار گالری تاریخ، چهار گالری زنده‌ی سنگاپور، از طریق غذا، مُد، عکاسی و فیلم، جامعه و فرهنگ سنگاپور در طول این سال‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

باغ‌وحش سنگاپور

باغ‌وحش سنگاپور یکی از بهترین باغ‌وحش‌های جهان است، به همین خاطر بازدید از این مکان برای خانواده‌ها ضروری است. این نمونه‌ی «باغ‌وحش باز»، مأمن 2530 حیوان از 315 گونه در 28 هکتار زمین در محوطه‌های وسیع منظره‌سازی‌شده است که با خندق‌های مخفی یا محوطه‌های دورتادور شیشه‌ای از بازدیدکنندگان جدا شده است. زمان غذادادن و نمایش‌های حیوانات با فواصلی در طول روز انجام می‌شود، یعنی هر زمانی که از باغ‌وحش بازدید کنید، می‌توانید صبحانه، ناهار یا شام خوردن آن‌ها را ببینید یا توسط آن‌ها سرگرم شوید. افرادی که کودک به همراه دارند، نباید صبحانه‌ی جنگلی در حیات‌وحش را از دست بدهند – تنها مکان در جهان که در آنجا می‌توانید با یک اورانگوتان صبحانه بخورید! کودکان از هر سنی عاشق محوطه‌ی بازی رِین‌فارست کیدزورلد (Rainforest Kidzworld) خواهند شد.

باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور

باغ‌های حیرت‌انگیز گیاه‌شناسی فاصله‌ی کمی از مسیر هیجان‌انگیز جاده‌ی ارکیده دارند و در عین حال جوی آرام‌بخش برای گذراندن زمان را در اختیار شما می‌گذارند. در این پارک 52 هکتاری منطقه‌های زیادی برای اکتشاف وجود دارد، از جمله دریاچه‌ها، فواره‌ها، باغ‌های مجسمه و محوطه‌های چمن طرح‌دار که همگی با مسیرهای دارای تابلوی راهنما به هم وصل شده‌اند. مکان دیدنی اصلی بدون شک باغ ملی ارکیده است که به داشتن بزرگ‌ترین نمایشگاه ارکیده‌های استوایی جهان می‌بالد – بیش از 1000 گونه و 2000 شکل پیوندی که همگی همینجا کشت می‌شوند. دیگر نقاط محبوب بازدیدکنندگان شامل موارد زیر می‌شود، جنگل بارانی – قسمت 6 هکتاری از جنگل بارانی اصلی که زمانی جزیره‌ی سنگاپور را پوشانده بود؛ باغ تکامل؛ و باغ کودکان جیکوب بالاس (Jacob Ballas) که شامل هزارتو، پل معلق، خانه‌ی درختی و غار مخفی می‌شود.

چرخ و فلک سنگاپور

چرخ و فلک سنگاپور در حال حاضر بزرگ‌ترین چرخ مشاهده‌ی جهان است، به بلندی 165 متر، به ارتفاع یک ساختمان 42 طبقه، یا 31 زرافه‌ی نر که روی هم ایستاده باشند! نیازی به گفتن نیست که چرخ و فلک سنگاپور یکی از بهترین نماها به شهر را دارد و در یک روز تمیز و پاک می‌توانید تا مالزی در شمال و جزایر اندونزی در جنوب را ببینید. این سفر 30 دقیقه طول می‌کشد، در اینجا 28 کپسول وجود دارد اما فضای زیادی برای حرکت و انتخاب منظره وجود دارد. جاذبه‌های دیگر در چرخ و فلک سنگاپور شامل فیش ریفلکسولوژی (ماساژ پا با ماهی)، شبیه‌ساز پرواز؛ کشف جنگل بارانی و مکان‌ها و مغازه‌های مختلف فروش غذا می‌شود.

گشت رودخانه‌ی سنگاپور

کرجی‌های چوبی که در رودخانه‌ی سنگاپور گشت می‌زنند، سابقا کالاها را از کشتی‌های لنگرگرفته در بندر به شهر وارد می‌کردند. ولی اکنون گردشگران را به گردش روی رودخانه می‌برند تا غرق زیبایی مناظر اطراف و تنوع معماری شوند. گشت‌های رودخانه‌ی سنگاپور نه اسکله‌ی مختلف در امتداد رودخانه دارد و شما می‌توانید یکی از دو تور 40 یا 60 دقیقه‌ای را انتخاب کنید. یکی از مکان‌های خوب برای شروع پارک مرلیون است که در آن می‌توانید قبل از حرکت در رودخانه به سمت بارانداز بوت ، بارانداز کلارک و بارانداز رابرتسون، از مناظر خلیج مارینا لذت ببرید.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


این باغ گیاه شناسی سنگاپور خیلی جای زیبا و دیدنی هست و انواع گونه های گیاهی در این باغ وجود داره و به نظر من برای عکاسی هم مناسبه

نام فرستنده : حوریه تاریخ ارسال : 1395/6/31

چرخ و فلک سنگاپور خیلی بزرگه و کشور سنگاپور از بالا خیلی دیدنی هست. من این چرخ و فلک رو سوار شدم.

نام فرستنده : مقدسی تاریخ ارسال : 1395/7/1
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|