وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: برترین فعالیت‌های گردشگری و سرگرمی در دبی

امتیاز :

| 5 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

با توجه به فعالیت‌ها و دیدنی‌های زیاد یک شهر، تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی گذراندن وقت می‌تواند تصمیمی کاملاً عذاب‌آور باشد. 10 مکان برتر، برای کمک به تصمیم‌گیری شما، تمام جاذبه‌های موجود در دبی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده است. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید.
اَرَبیَن ادونچرز | Arabian Adventures

وقتی بحث ساماندهی سافاری‌‌های بیابان و سفرهای گذر از تلماسه‌ها به میان می‌آید، اربین ادونچرز به امکانات سرگرم‌کننده‌ی هر ذره‌ی شن در حومه‌ی دبی آگاه است. این شرکت در پاسخ به تقاضای عموم، در سال‌های اخیر طیف خدماتش را گسترش داده است و اکنون می‌تواند بسته‌های سفارشی متناسب با نیاز بازدیدکنندگان ارائه کند، چه گردش در شهر باشد، گشت ماهیگیری در آب‌های عمیق یا گردش دریایی در لنج‌های سنتی.

خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم دبی

یکی از قدیمی‌ترین محل‌های سکونت این شهر، خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم است که قدمت آن به اواخر قرن نوزدهم برمی‌گردد. این خانه با استفاده از تکنیک‌های سنتی ساخته شده است و بادگیرهای بزرگ آن حتی در گرم‌ترین روزها نیز به خنک ‌ماندن خانه کمک می‌کرد. زمانی که خانواده‌ی آل مکتوم برای اولین بار در این خانه ساکن شدند، این خانه به دید پانورامایی بی نظیرش از خلیج فارس مباهات می‌کرد، اما ساخت و ساز در خط ساحلی در سال‌های اخیر، تاحدی این مناظر را از بین برده است. امروزه بازدیدکننگان می‌توانند در این خانه گردش کنند که نمایشگاه عکس‌های تاریخی و دست‌ساخته‌هایی نیز هست که تاریخ امیرنشین دبی را به تصویر می‌کشند.

مسجد جمیرا

این بنای بدیع یکی از مشهورترین نقاط این شهر است که بیش از همه از آن عکاسی شده است. مسجد جمیرا که با ماشین چند دقیقه با منطقه‌ی ساحلی فاصله دارد، نمونه‌ی درخشان برداشت معاصر از معماری سنتی اسلامی است. کل این بنا ساخته‌شده از سنگ سفید است و دو دو مناره‌ی بلند آن سر به آسمان می‌گذارند و در دو طرف گنبد مرکزی طاق‌مانند مسجد قرار دارند. در دبی غیرمسلمان‌ها اجازه‌ی ورود به مسجد را ندارند؛ با این حال اگر بخشی از تور ساماندهی‌شده در صبح‌های شنبه، یکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه باشید، می‌توانید وارد مسجد جمیرا شوید.

سرزمین عجایب دبی یا واندرلند اسپلَش‌لند

اسپلش‌لند دبی که تقریباً 20 هکتار فعالیت آبی سرگرم‌کننده را در خود دارد، محبوب کودکان و بزرگسالان از هر سنی می‌باشد. این پارک سرگرمی و موضوعی عظیم، تعداد زیادی سرسره‌ی آبی، کانال آبی، قایق بادی و حتی تیوب‌های اجاره‌ای دارد. پس از تفریح خانوادگی در آفتاب، عازم خیابان اصلی به سبک کارائیب شوید که در آن یک کافه، غرفه‌ی بستنی و فروشگاه اجناس کادویی، قبل از ورود دوباره به استخر پرموج، ساعاتی استراحت را برای شما فراهم می‌کنند. سرزمین عجایب دبی؛ واندرلند ترن‌های هوایی هیجان‌انگیز و سواری‌های مختلف دیگر را نیز در خود دارد.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


پارک اسپلَش‌لند بسیار مهیج و دیدنی هست و مخصوصا کودکان از این پار خیلی استقبال می کنند. سرگرمی های زیادی در این پارک وجود دارد.

نام فرستنده : سمانه تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|