وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: برترین جاذبه ها و فعالیت های گردشگری در کوالالامپور

امتیاز :

| 3.5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

با توجه به فعالیت‌ها و دیدنی‌های زیاد یک شهر، تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی گذراندن وقت می‌تواند تصمیمی کاملاً عذاب‌آور باشد. 10 مکان برتر، برای کمک به تصمیم‌گیری شما، تمام جاذبه‌های موجود در مالزی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده است. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید.
پارک پرندگان کوالالامپور

جایی که بزرگ‌ترین پرنده‌خانه‌ی مستقل با امکان پرواز آزاد جهان نامیده شده است، نوید تجربه‌ای فراموش‌ نشدنی را به شما می‌دهد. برخی از دوست‌ داشتنی‌ترین پرندگان جهان زینت‌بخش این منطقه‌ی باشکوه از آبشارها، درختان و درختچه‌ها هستند، در اینجا گونه‌های بی‌نظیری مانند فلامینگو، طوطی و کالائو را در بهتشی جنگلی می‌بینید. متروبوس B115 یا اتوبوس سریع‌السیر B115 از مجتمع خرید کوتا رایا تا ورودی باغ‌های دریاچه‌ی جالان پارلیمِن را سوار شوید و بعد 20 دقیقه پیاده‌روی کنید.

معبد سری ماهاماریامان کوالالامپور

این هرم سر برافراشته مکانی دیدنی است. یک معبد کلاسیک هندویان جنوب هند که در اصل در سال 1873 به عنوان زیارتگاهی خصوصی بنا نهاده شد. بنای «جدید» که امروز آن را می‌بینیم، در سال 1973 وقف شد، بخشی از طراحی این معبد را تزیینات طلایی و خاتم‌های سنگی با ارزش تشکیل می‌دهند. گوپورام بلند چند مجسمه‌ی به ظرافت تراشیده‌شده از الهه‌های هندو را به نمایش می‌گذارد. کالسکه‌ی نقره‌ای مزین داخل معبد طی جشن مذهبی تایپوسام در خیابان‌ها به حرکت در می‌آید.

مسجد جامک بانداریا کوالالامپور

این زیارتگاه مسلمانان که طراحی بریتانیایی دارد، عموماً به عنوان مسجد جمعه شناخته می‌شود و نمایی صورتی دارد که نور غروب را به زیبایی ثبت می‌کند. این مسجد که در سال 1909 توسط اِی. بی. هوباک (A.B. Hubback) ساخته شده است، به خاطر درختان نخل و قرارگیری‌اش در کرانه‌ی رودخانه‌های کلانگ و گومباک ، محیطی آرام‌بخش برای عبادت و مراقبه فراهم می‌کند. به استثنای زمان‌های عبادت، در مواقع دیگر از بازدیدکنندگان استقبال می‌شود. در ماه رمضان درهای این مسجد به روی غیرمسلمانان بسته است.

موزه‌ی ملی

قدمت این موزه به سال 1888 برمی‌گردد، گرچه بنای فعلی – ملهم از معماری سنتی مالایی – در سال 1963 ساخته شد. نمایش‌های آموزنده، به همراه مجموعه‌های اختصاص‌یافته به جغرافیا، باستان‌شناسی و تاریخ طبیعی، به نقل میراث تاریخی و فرهنگی غنی مالزی می‌پردازند. می‌توانید با قرار قبلی از تورهای راهنما استفاده کنید. امکانات پژوهشی نیز در دسترس است.

موزه‌ی هنرهای اسلامی

موجودی عظیم هنر اسلامی محلی و بین‌المللی، از فرش و پارچه گرفته تا نسخه‌های مصور بدیع قرون‌وسطای قرآن. تور راهنما با قرار قبلی برای گروه‌های 20 نفرِ یا بیشتر در دسترس است. کتابخانه و امکان جستجو و پژوهش نیز موجود است. این موزه یک فروشگاه سوغاتی و یک رستوران بزرگ لبنانی دارد. رستوران و فروشگاه موزه، ویزا، مستر کارت و امریکن اکسپرس را قبول می‌کنند.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


پارک پرندگان کوالالامپور خیلی قشنگه. در این پارک پرندگان به صورت آزاد پرواز می کنند و بازدیکنندگان می تونند پرنده ها رو از نزدیک ببینن.

نام فرستنده : محیا تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|