وضعیت کاربر : مهمان

قسمت دوم: برترین جاذبه‌ها و فعالیت‌های رایگان در بانکوک برای گردشگران

امتیاز :

| 5 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

جاذبه های رایگان در بانکوک که تماشای آن برای گردشگران جذاب می باشد بازار شناور سنتی در امتداد کلانگ بانگ لوانگ در تانبوری که واقعا خیره‌کننده است اما علت اصلی آمدن به بانکوک، تماشای نمایش‌های عروسکی سنتی تای در خانه‌ی هنر بان سیلاپین است. اجراها رایگان هستند اما از هدیه و کمک استقبال می‌شود.


چه لذت ‌بردن از فضاهای سبز باشد که راهی برای فرار از ترافیک و گرمای تایلند است و چه تماشای مردم در بازارهای سنتی خارق‌العاده یا مراکز خرید پیشرو، در هر حال مجبور نیستید در بانکوک بانک بزنید یا حتی پولی خرج آن کنید. نقاطی نظیر فضای سبز بسیار بزرگ بانگ کراچائو یا باغ سوان رات فای رایگان است و همین طور تماشای مردم در جاده‌ی خائو سان با تمام کوله ‌به ‌دوشان از سراسر جهان و علائم رنگارنگ.

بازار شناور سنتی در امتداد کلانگ بانگ لوانگ در تانبوری خیره‌کننده است اما علت اصلی آمدن به اینجا، تماشای نمایش‌های عروسکی سنتی تای در خانه‌ی هنر بان سیلاپین (Baan Silapin) است. اجراها رایگان هستند اما از هدیه و کمک استقبال می‌شود. چایناتاون نیز مکانی فوق‌العاده برای تماشای مردم و گردش پیاده است، هر چیزی از معبد گرفته تا کوچه‌های پر از بازار و فروشندگان خیابانی که غذاهای لذیذ تقریباً رایگان می‌فروشند، در اینجا وجود دارد و اگر اپرای چینی رایگان در حال اجرا باشد، اصلا آن را از دست ندهید. اگر جمعیت بیش از حد زیاد است، عازم جزیره‌ی کو کرِت ، در محدوده شهری بانکوک، شوید که در آنجا می‌توانید دوچرخه‌سواری کنید، سفال‌های حیرت‌انگیز ببینید و از فرهنگ قبایل مان لذت ببرید.

حتی در شهر هم اگر نخواهید مجبور نیستید زیاد خرج کنید. برای یک تماشای رایگان و جالب صنعت بدل تایلند، عازم موزه‌ی کالاهای بدلی شوید و اگر نمی‌خواهید برای حمل و نقل پولی خرج کنید، حتی می‌توانید منتظر اتوبوس‌های رایگانی شوید که مرتب در خیابان‌های بانکوک حرکت می‌کنند. با این راهنمای مفید، به این زودی‌ها جیبتان خالی نخواهد شد.چایناتاون

چایناتاون بانکوک پر از تاریخ و هزارتوی کوچه‌های تاریک کوچک است که در آن‌ها گم می‌شوید، غذای خوب، بازار و معبد در آنجا پیدا می‌کنید و یکی از معدود مکان‌های این شهر است که قدم‌زدن در آن واقعا خوشایند و ارجح است، لازم به توضیح نیست که هیچ یک از این دیدنی‌ها، به غیر از غذا، هزینه‌ی زیادی ندارند. نقاط دیدنی شامل معبد وات ترایمیت با تصویر بودای 700 ساله‌ی 5.5 تنی که بزرگ‌ترین نمونه در جهان است می‌شود و همین طور شلوغ‌ترین معبد چایناتاون یعنی وات مانکون کالاوات. اینجا همواره پر از دود کندر و عبادتکنندگانی است که چوب‌های عود را در هوا تکان می‌دهند. گذشته از این، مسیرهای خرید، رستوران‌های غذای دریایی در فضای باز در کنج یائووارات (Yaowarat) و سوی پادونگ‌دائو (Soi Padungdao)، بازار خیابانی سامپِنگ لِین (Sampeng Lane) و بازار آبی تروک ایتسارانوفاپ (Trok Itsaranuphap) با محصولات و ادویه‌ها نیز وجود دارند.

بازار آخر هفته‌ی چاتوچاک | Chatuchak

چاتوچاک که در اصل بازار کهنه‌فروشی بود که در دهه‌ی 1950 توسط نخست‌وزیر سابق که خواستار ایجاد بازار کهنه‌فروشی در هر شهر تایلند بود، آغاز به کار کرد، به JJ Market معروف است و اکنون بزرگ‌ترین بازار تایلند است. در اینجا بیش از 5000 غرفه برای رقابت وجود دارند و هرچیزی از لباس تا حیوانات خانگی، عتیقه، گیاه، طلسم و غذا و نوشیدنی را می‌فروشند. این بازار اکنون به شدت توریستی، شلوغ و بسیار پرطرفدار شده است و دیگر آن شکل کثیف و سبک را ندارد، با این وجود هنوز هم مکان خوبی برای تماشای مردم، پیداکردن چیزی که نیازی به خریدش ندارید و تازه‌ترین کافه‌ها برای نوشیدن کاپوچینو یا آبجوی خنک و تماشای حرکت جهان است و ارزش سپری کردن یک بعدازظهر را دارد.

سوان رات فای | Suan Rot Fai

سوان رات فای (پارک قطار) در شمال شرق پارک چاتوچاک و در کنار یکی از بزرگ‌ترین کمربندهای سبز مرتبط‌کننده‌ی شهر واقع شده است. وسعت این پارک بیش از 150 جریب است و در فضایی قرار گرفته است که زمانی زمین گلف انجمن راه‌آهن دولتی بود که درنهایت تبدیل به پارک شد. در روزهای هفته می‌توانید حس کنید که به آرام‌ترین ناحیه‌ی طبیعی بانکوک قدم گذاشته‌اید، اما آخرهفته‌ها افراد زیادی به اینجا می‌آیند، با این وجود همه از این مکان لذت می‌برند و علیرغم وجود گروه‌هایی از افراد، هنوز هم این همه سبزی شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فعالیت اصلی در این پارک، دوچرخه‌سواری است و مسیرهای انحرافی در اطراف این پارک حدودا سه کیلومتری وجود دارد که به هیچ وجه ماشین از آن‌ها عبور نمی‌کند. پیک‌نیک نیز یکی از کارهای اصلی در این پارک است، می‌توانید حصیرهای بامبو و دوچرخه کرایه کنید و در انتهای شمالی پارک غذا بخرید. بهتر از همه می‌تواند باغ کاملاً رایگان پروانه باشد، موزه‌ای زنده که در آن باغی سرسبز سر به آسمان ساییده است و خانه‌ی گونه‌های مختلف پروانه‌های استوایی عجیب است که برخی از آن‌ها به بزرگی بال‌پرنده‌ای طلایی غول‌پیکر هستند. خرده عکاسان مشتاق زیادی هستند که ساعت‌ها زمان خود را در این گلخانه‌ی زنده صرف می‌کنند و مجموعه‌ی زیبای گونه‌های پروانه (که در تابلوهای راهنما به انگلیسی و تای به خوبی شرح داده شده‌اند) توقفگاهی است که باید در این پارک به آن سر بزنید.

بانگ کراچائو

در حالی که بسیاری ممکن است بانکوک و طبیعت را در تضاد با هم بدانند، پس احتمالا چیزی از بانگ کراچائو نشنیده‌اند. بانگ کراچائو که به «شش‌های» بانکوک نیز معروف است، محوطه‌ی وسیعی از فضای سبز درست مقابل رودخانه‌ی چائو پرایا از کلونگ تویی (Klong Toey) است. بانگ کراچائو که در اصل محل سکونت مون‌های قوم برمه بود، متشکل از باغ‌ها و باغستان‌هاست، قوانین سخت ساخت و ساز محلی که احداث ساختمان‌ها و کارخانه‌های بلند را ممنوع کرده است، این منطقه را بکر نگه داشته است. بهتر از همه اینکه گشت زدن در اینجا هزینه‌ای ندارد! پارک 100 جریبی سری ناخون کونخان (Sri Nakhon Kunekhan) که بهشتی پر از درخت، رودخانه و مسیرهای مختلف است، نقطه‌ی دیدنی این منطقه است و همین طور کرایه‌ی دوچرخه و حرکت در امتداد سدهای خاکی برافراشته که از بین روستاهای ساخته‌شده روی پایه‌های چوبی می‌گذرند.

خانه‌ی هنر بان سیلاپین

خانه‌ی هنر بان سیلاپین یک خانه‌ی پوبی قدیمی است که روی کانال کلانگ بانگ لوانگ ساخته شده است که بازار شناور کوچکی در آن قرار دارد. جمعیت اینجا که گروه قدیمی سنتی خانه‌های کانالی تای است، کنار هم جمع شده‌اند تا جوانان را از دردسر دور نگه دارند و با آموزش خیمه‌شب‌بازی تای و ترعیب جوانان به اجرا و انتقال میراث اجداد، سنت اجرای هنرهای بومی و محلی را حفظ و احیا کنند. هر بعدازظهر در ساعت 14 (برخی روزها اجرایی انجام نمی‌شود چون عروسک‌گردانان در نقاط دیگر برنامه دارند، پس ادامه بدهید)، نمایش‌های عروسکی دست‌ساز سنتی برگزار می‌شود و 3 عروسک‌گردان برای کنترل یک عروسک خیمه‌شب‌بازی واقعی، نخ‌های را می‌کشند و داستان‌های بومی تای و صحنه‌هایی از رامایانا را به اجرا درمی‌آورند. ورود رایگان است، چیزی که اینجا مهم است جامعه و هنر استف اما از هدیه نیز استقبال می‌شود. خود خانه ارزش گشت‌زدن را دارد و پروژه‌های هنری خانگی زیادی از نقاشی کتاب به همراه غذاهای عالی محلی برای فروش وجود دارد که این پول صرف اهداف بزرگی می‌شود.


منبع خبر : جهان در کیف

مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در خانه‌ی هنر بان سیلاپین معمولا نمایش خیمه شب بازی و هنرهای بومی و محلی برگزار میشه که همه برای دیدن این فعالیت ها به اونجا می روند.

نام فرستنده : محیا تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|