وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: 7 مقصد برتر اروپایی و رویدادهایی که نباید در سال 2016 میلادی از دست بدهید

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بهترین مکان های اروپا که مقصد بیشتر گردشگران می باشد و وقایع به خصوص در اروپا که ارزش دیدن را دارد.در اروپا خواهید دید که بزرگداشت شکسپیر کبیر را برپا می کند و فرانسه میزبان المپیک یورو 2016 است و آلمانی ها بزرگترین نمایشگاه آبجو جهان را خواهند داشت.
مسابقات قهرمانی فوتبال یورو 2016 در فرانسه

آلمان جشن آبجوی خود را می گیرد، انگلستان بزرگداشت شکسپیر کبیر را برپا می کند و فرانسه میزبان یورو 2016 خواهد بود. کدام مکان ها و چه وقایعی به خصوص ارزش وقت گذاشتن دارند؟ چه سالگردها یا رویدادهای قدیمی ای را باید دید؟

بدون شک، یکی از بزرگترین رویدادهای بزرگ سال 2016 میلادی رفتن به مسابقات جام ملت های اروپا است که از 10 ژوئن تا 10 ژوئیه در فرانسه برگزار خواهد شد. تمرکز این رویداد رفتن به ده شهر در مجموع است، از جمله لیون (Lyon) و خیابان های قدیمی آن و رستوران کلاس بالا و همچنین پایتخت نوشدنی ها بوردو (Bordeaux) که نام آن در سال 2007 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو (UNESCO) ثبت شده است.

مراسم افتتاحیه و نیز مراسم اختتامیه در ورزشگاه استاد دو فرانس (Stade de France) در پاریس برگزار خواهند شد. به عنوان بخشی از مسابقات قهرمانی، انتظار می رود پایتخت فرانسه میزبان 3 میلیون بازدیدکننده ی بیشتر باشد. در حال حاضر، تدابیری در جهت نصب یک صفحه نمایش بزرگ در زیر برج ایفل وجود دارند. با توجه به حملات تروریستی در ماه نوامبر گذشته، پاریس تأکید زیادی بر امنیت، بستن میدان شان دو مارس (Mars field) با ظرفیت 120.000 نفر و بکار بستن کنترل های سفت و سخت دارد.

آلمان برای آبجو و باغ های خود جشن می گیرد

امسال آلمان در حال آماده شدن برای برگزاری یک سالگرد خاص است - 500 سال پس از باوارین راینهایتسگبوت (Bavarian Reinheitsgebot)، که در سال 1516 میلادی اعلام کرد که آبجو تنها باید شامل جو، رازک و آب شود. بعدها استفاده از مخمر نیز به این فهرست افزوده شد. این امر راینهایتسگبوت (Reinheitsgebot) را تبدیل به قدیمی ترین قانون مؤثر مربوط به مواد خوراکی در جهان می سازد.

این جشن سالانه از 22 آوریل و با برگزاری یک جشن مرکزی در اینگل اشتاد (Ingolstadt)، جایی که راینهایتسگبوت برای نخستین بار در آن جا اعلام شد آغاز می شود. در پایان ماه ژوئیه، مونیخ میزبان یک جشنواره ی سه روزه ی آبجو خواهد بود که انتظار می رود 100 کارخانه های آبجوسازی و 100.000 بازدیدکننده از سراسر جهان در آن حضور پیدا کنند. کسانی که می خواهند طعم حضور در این مراسم را در آن زمان بچشند می توانند بین 17 سپتامبر و 3 اکتبر برای شرکت در جشن اکتبر (Oktoberfest)، بزرگترین نمایشگاه آبجو در جهان است برگردند.

علاوه بر این در سال 2016 میلادی، برلین به باغداری به نام پیتر جوزف لینه (Peter Joseph Lenné) که 150 سال پیش درگذشته است ادای احترام می کند. لینه پارک های عمومی بزرگی را شبیه به باغ های پردیسه ی انگلیسی، از جمله پارک سان سوچی (Park Sanssouci) در پوتسدام (Potsdam)، فاونینسل (Pfaueninsel) و لاندشافتسپارک گلینکه ی (Landschaftspark) برلین که همگی در فهرست یونسکو جای دارند بازطراحی کرد. بعدها برنامه ریزی شهر برلین به نحو سازگار از نظر اجتماعی به لینه سپرده شد، طرحی که وی برای آن چندین پارک عمومی را به منظور تسهیل استراحت و تفریح ایجاد نمود.

چهارصدمین سالگرد مرگ شکسپیر

هیچ نویسنده ی دیگری در تاریخ معاصر به اندازه ی وی نمایشنامه های مشهور بین المللی خلق نکرده است. حال چهارصدمین سالگرددرگذشت شکسپیر نزدیک است. این امر دلیل بسیار خوبی است که بریتانیای کبیر به مشهورترین نمایش نامه نویس خود ادای احترام کند - از جمله اجرای نمایش در تئاترها، سینماها و اپراهای تمام کشور.

در ماه ژانویه، محل تولد و خانه ی دوران کودکی شکسپیر در استراتفورد (Stratford-upon-Avon) قرار است تا یک نمایشگاه دائمی جدید را باز کند که به معرفی محیط اجتماعی وی، از جمله اعضای خانواده، دوستان، همسایگان، دوستان و همکاران می پردازد. پس از نوسازی های گسترده، ساختمان مدرسه ی قدیمی شکسپیر نیز قرار است تا دوباره باز شود. این امر گردشگران را قادر به بازدید از کلاس درس قدیمی این نمایش نامه نویس مشهور خواهد ساخت.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|