وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: 7 دلیل اینکه چرا جزیره‌ی لنکاوی در مالزی گریزگاه نهایی است

امتیاز :

| 4 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

به دنبال جزیره‌ای حاره‌ای در جنوب شرق آسیا می‌گردید تا در آنجا به استراحت بپردازید؟ در این صورت باید به سمت جزیره لنکاوی حرکت کنید، گریزگاهی نهایی برای فرار از شهرهای شلوغ کشور. پس از حرکت به سمت جنگل‌های بارانی برای مشاهده‌ی حیات‌وحش و افسون دراز کشیدن بر روی ساحلی ماسه‌ای و وسیع، دلایلی را برای دلیل فرار شما به لنکاوی ذکر می‌کنیم.


به دنبال جزیره‌ای حاره‌ای در جنوب شرق آسیا می‌گردید تا در آنجا به استراحت بپردازید؟ در این صورت باید به سمت جزیره لنکاوی حرکت کنید، گریزگاهی نهایی برای فرار از شهرهای شلوغ کشور. پس از حرکت به سمت جنگل‌های بارانی برای مشاهده‌ی حیات‌وحش و افسون دراز کشیدن بر روی ساحلی ماسه‌ای و وسیع، دلایلی را برای دلیل فرار شما به لنکاوی ذکر می‌کنیم.1- چراکه نوشیدنی‌ها به‌صورت آزادانه در دریا جریان دارند

درست است که سکونتگاه‌ها در جزیره فراوان هستند ولی همچنان برخی از کلبه‌های عالی بر روی سواحل لانکاوی قرار دارند که بسیاری از آن‌ها بر روی ماسه‌های پانتای سکانگ جا خوش کرده‌اند.

کافه‌ی کوچک و آرامش‌بخش لیلیا انسان را به زندگی شبانه‌ی جزیره می‌برد، زندگی شبانه‌ای که قبل از رسیدن سرمایه‌گذاران چندملیتی جاری بود. آن چیزی که در این خودنمایی نبود آن به چشم می‌آید، نبود گرما و محبت میزبانی است. لامپ‌های مشتعل که در ساحل روشن هستند و شمع‌های روی میز حس عشق روستایی را به فضا اضافه می‌کنند. صدای موسیقیِ آرامش‌بخش که با صدای برخورد موج دریا ترکیب می‌شود می‌تواند فضایی را فراهم کند که شما بتوانید با لوله‌ی شیشه‌ای خود یا بشقابی از کباب جوجه‌ی ساتی همراه با یک نوشیدنی به استراحت بپردازید.

2- چراکه این جزیره پر از حیات‌وحش عجیب و شگفت‌انگیز است

در کیلیم جتی بر روی یک قایق سوار شوید تا به آبراه‌های پارک جنگلی کیلیم کارست برای گردشگری بروید. این شانس را دارید که مارهای پیتون را بین ریشه‌های درهم‌تنیده‌ی درخت کرنا ببینید، هم‌چنین می‌توانید میمون‌های چاقی را ببینید که در حال تغذیه کردن هستند.

هنگامی‌که به تماشای چشم‌انداز شگفت‌انگیز کلنی‌های خفاشی می‌روید که درون غارهای سنگ آهکی 550 میلیون ساله آویزان شده‌اند دهان خود را بسته نگه‌دارید، کسی چه می‌داند که از بالای سرتان چه چیزی سقوط خواهد کرد!

این جزیره هم‌چنین زیستگاه 200 گونه‌ی مختلف از پرنده‌هاست. در درختان جزیره این شانس را دارید که مرغ شاخنوک ابلق آسیایی را مکان‌یابی کنید، این پرندگان به دلیل نوک گرد و بزرگشان به‌سادگی قابل‌شناسایی هستند. چشمان مرغان شاخنوک ماده آبی و چشمان نرها قرمز است.

برای اینکه بتوانید صدای درانگوهای دم راکتیِ بزرگ‌تر را شناسایی کنید به گوشی قدرتمند احتیاج دارید، این موجود سینه‌ای مودار و دمی دوتکه و مجزا دارد. شگفت‌انگیز است که درانگوها می‌توانند صدای 26 پرنده و حیوان دیگر را تقلید کنند، مثلاً آن‌ها می‌توانند هیاهو کردن و جیغ زدن میمون‌ها را تقلید کنند.

3- چراکه می‌توانید در جنگل‌های بارانی باستانی به گشت‌وگذار بپردازید

چکمه‌های خود را به پا کنید و پیاده‌روی را آغاز کنید، به سمت صدای ملخ‌های غرغر کن و پرندگان جیغ کن بروید، همه‌ی این‌ها را می‌توانید در عمق جنگل‌های بارانیِ شیب‌های گونانگ رایا و گونانگ ماشینکانگ که بلندترین کوه‌های لانکاوی هستند تجربه کنید. شرکت‌هایی هم چون تورهای ماجراجویانه‌ی دو و جانگل والا تورهای همراه با راهنمایی را پیشنهاد می‌کنند که بازدید از طبیعت و حیات‌وحش را فراهم می‌سازد.

گزینه‌ی جایگزینی که وجود دارد این است که می‌توانید مسیر علامت‌گذاری شده را با سرعت دلخواه خود طی کنید. محلی‌ها با دریافت مبالغی شما را به سمت آبشارهای تلاگا توجو (Telaga Tujuh) می‌برند، آبشاری که استخرهای هفت‌گانه‌اش با افسانه‌هایی که داستان‌هایی را به تصویر می‌کشند مرتبط است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط
لطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|