وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: زیباترین پارک های ملی آمریکا

امتیاز :

| 4 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بیابان دور افتاده، زوزه ی گرگ ها، آتشفشان های خیره کننده و آبی ترین دریاچه ی جهان - دلایل بسیاری برای بازدید از هر یک از پارک های ملی آمریکا و برپایی جشن صدمین سالگرد آن ها وجود دارد.
پارک ملی یوسیمیتی، کالیفرنیا

«یوسمیتی» (Yosemi'te) نامی است که سرخپوستان میووک، ساکنان این دره ی وسیع بر آن نهادند: «کسانی که می کشند». مردم بومی از بهشت خود در برابر مزاحمان ناخواسته دفاع کردند و در نتیجه نامی بر پارک نهادند که امروز در فهرست میراث جهانی قرار دارد. یوسمیتی به خاطر صخره ها و پرتگاه های گرانیتی، نهارهای زلال، خود شهرت جهانی دارد جذاب گرانیت، جریان روشن، درخت های سکویای غول پیکر و تنوع زیستی از شهرت جهانی برخوردار است. تقریباً همه ساله چهار میلیون گردشگر به اینجا می آیند تا به تحسین آبشارهای خروشان و صخره های غول پیکر هاف دوم (Half Dome) و ال کاپیتان (El Capitan) بپردازند، اما آنها از چیزی هراس ندارند. تنها خطر در پارک خرس های سیاهی هستند که بسیاری از بازدیدکنندگان به آن ها عادت کرده اند.

پارک ملی ردوود، کالیفرنیا

پارک ملی ردوود خانه ی غول پیکرها است - سرخ چوب ساحلی یا درختان سکویا (Sequoias) بلندترین و یکی از عظیم ترین گونه ی درختان جهان است. آنها می توانند تا ارتفاع 110 متری رشد کنند و خط ساحل اقیانوس آرام این پارک نسبتاً جنگل مانند را پوشش دهند. برخی از آنها تقریباً 2000 سال سن دارند و مکانی را برای زندگی بسیاری از گونه های گیاهی و جانوری ایجاد کرده اند.

پارک ملی گراند کانیون، آریزونا

پارک ملی گراند کانیون (Grand Canyon) با سالانه 4.7 میلیون بازدیدکننده تنگه قابل توجه ترین مکان گردشگری در روی زمین است. صخره های دارای لایه های رنگیو قرار داشتن در معرض رودخانه ی کلرادو (Colorado River)، زیبایی خیره کننده ای دارند و در نتیجه نام این پارک ملی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. منظره های متعدد روی لبه ی جنوبی دره (لبه ی جنوبی) همگی با استفاده از ماشین در دسترس هستند. دوستداران هیجان و کسانی که به دنبال تجربه ی خاصی از حیات وحش هستند، با تور قایق سواری به کاوش و جستجوی این دره می پردازند.

پارک ملی یلوستون، وایومینگ

قدیمی ترین پارک ملی در آمریکا، همچنین تماشایی ترین مکان در آمریکای شمالی است. جلبک های قرمز، سبز و آبی ای که در دریاچه های آب گرم این پارک ملی رشد می کنند، مانند یک جعبه ی رنگ نقاشی غول پیکر هستند. دیوارهای زرد رنگ این دره اغلب بازدیدکنندگان را به یاد پنیر فاندو می اندازد، در حالی که شیب های پلکانی خیره کننده ی چشمه های آب گرم ماموت (Mammoth Hot Springs) از میان آب های جوش می درخشند. آبفشان «اولد فیتفول (Old Faithful)» با فوران هر 35 تا 120 یک بار دقیقه، که آب داغ را تا 56 متر به سمت بالا پرتاب می کنند و در نتیجه یکی از جاذبه های دیدنی پارک یلوستون است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط

طبیعت گردی و اکوتوریسم در تایلند

نظر

تایلند منابع طبیعی فراوانی دارد از جمله انواع و اقسام گیاهان و جانوران و همچنین دارای محیط طبیعی متنوعی است. بیش از 100 پارک ملی در این کشور وجود دارد از جمله بیش از 20 پارک ملی دریایی . جانوران تایلند شامل بیش از 100 گونه از پستانداران مختلف و پرندگان گوناگون – بومی و مهاجر – می باشند و زندگی جانوران دریایی در آب های تایلند تماشایی است. هر یک از پارک های ملی دارای گونه های گیاهی و جانوری منحصر به خودش است: از جنگل های معتدل کوههای شمال و دشت های وسیع مرکزی تایلند گرفته تا بیابان های شمال شرق و جنگل های مردابی سواحل جنوبی آن. جانوران وحشی مختلف این کشور شامل میمون، میمون های دراز دست، خرس و حتی وال ها که بزرگترین آبزیان دنیا هستند می باشند. فعالیت هایی که می توان در محیط طبیعی تایلند انجام داد شامل گردش و پیاده روی، کایاک سواری، غواصی با لوله اسنورکل، عکاسی در طبیعت، کلک سواری در رودخانه ها، تماشای پرندگان، دیدن سایر جانوران وحشی تایلند مانند فیل ها و میمون های درازدست می باشد. گیاهان و حیوانات تایلند هم بی نظیر هستند و هم متنوع و اقلیم های مختلفی در این کشور وجود دارد که برای گونه های گیاهی و جانوری مختلف مفید است. جنگل طبیعی حدود 25درصد از مساحت تایلند را پوشانده است و درختزارها اساساً شامل جنگل های باران های موسمی و جنگل های بارانی می باشند. جنگل های باران های موسمی بیشتر دارای درختان برگریز و یا دارای چوب سخت هستند که در طول فصل خشک، برگهایشان می ریزد تا جلوی تبخیر شدن آب گرفته شود. مناطقی که جنگلهای بارانی دارند پر از درختان همیشه بهار هستند. در درختزارهای ساحلی، علاوه بر اینکه جنگل بارانی بیشتر مناطق را پوشش داده است درختان همیشه سبز استوایی و خیزران نیز به وفور یافت می شوند. گردش و پیاده روی، اسب سواری، موتور سواری در کوهستان و حتی کایاک سواری، بهترین راه برای درک طبیعت تایلند و کسب بیشترین تجربیات در این سرزمین می باشند. تایلند به داشتن انواع و اقسام میوه ها و درختان گل ده و گیاهان گوناگون معروف است که ارکیده بیش از سایر گیاهان آن معروف است و گل ملی تایلند به شمار می رود که بیش از 270000 گونه مختلف آن در این کشور یافت می شود. اگرچه درازدستی انسان به زیستگاه حیوانات عجیب و جالب، موجب کاهش تعداد آنها شده است اما هنوز هم گونه های بومی بسیار متنوعی در تایلند زندگی می کنند. بارزترین آنها فیل است که فقط تعداد 1000 رأس از آنها باقی مانده است که بیشتر در پارک های ملی تایلند هستند. در بین این حیوانات پستاندارانی مانند ببر، گربه وحشی، خرس مالزیایی، آهوی سامبار، سمور دریایی و گربه سیوت دیده می شوند. گوسفند، بز، گاو، خوک خرطوم دراز، احشام وحشی، گزار وحشی، انواع مارهای خطرناک از جمله مار کبری نیز در بین جانوران این کشور می باشند. بیش از 900 گونه پرنده بومی یا مهاجر در تایلند وجود دارد. تورهای تماشای پرندگان مخصوصاً در پارک ملی سام رویی یوت و شائو سوک که زیستگاه شش نوع پرنده منقار بلند می باشد برگزار می شوند. تمساح، مارمولک، لاکپشت های زیادی در تایلند زندگی می کنند. در رودخانه ها و آبهای ساحلی ، انواع ماهی به وفور یافت می شود. چندین پارک مخصوص حیوانات در بانکوک، چیانگ مای و پوکت وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند در آنها به بعضی از حیوانات جالب نزدیک شوند و با آنها صمیمی شوند از جمله فیل ها، ببرها و گونه های مختلف پرندگان. در باغ وحش های بانکوک و چیانگ مای هم حیوانات تایلندی وجود دارند و هم حیوانات سایر نقاط دنیا از جمله خرس پاندای چینی.


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


شهر کالیفرنیا در آمریکا یکی از معروف ترین شهرهای این ایالت است که مکانهای زیادی در زمینه گردشگری داره پارک ملی یوسیمیتی و پارک ردوود در این شهر جز بهترین ها هستند و واقعا کره زمین در بعضی از قسمت ها زیبایی فوق العاده ای داره

نام فرستنده : نوشین تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|