وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: بهترین مقاصد گردشگری جهان برای سفر با کودکان

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

تابستان نزدیک است و وقت فکر کردن در مورد رفتن به سفر. ما با مشورت متخصصین خود فهرستی از 30 مکان برتری که می توانید همراه کودکان خود بروید را انتخاب کردیم. چه بخواهید تمدد اعصابی برای همه‌ی خانواده فراهم کنید و چه در جستجوی شخصی ماجراجوتر باشید در این فهرست مکانی برای همه پیشنهاد شده است.
30 مکان برتر همراه با کودکان

تابستان در حال فرارسیدن است و الآن وقت فکر کردن در مورد مسافرت رفتن است؛ بنابراین ما با مشورت متخصصین خود فهرستی از 30 مکان برتری را انتخاب کردیم که می‌توانید همراه با کودکان خود به آنجا بروید. چه بخواهید تمدد اعصابی برای همه‌ی خانواده فراهم کنید و چه در جستجوی شخصی ماجراجوتر باشید در این فهرست مکانی برای همه وجود دارد.

1. کرالا، هند

کرالا برای خانواده‌هایی با نوزادان یا کودکان کوچک تجربه‌ای هندی را با گام‌هایی قابل‌کنترل‌تر پیشنهاد می‌دهد. سفر خود را از برجِ خوش‌ساخت کوشین آغاز کنید، این ناحیه‌ی آرامش‌بخش جزیره‌ی کوشی است که هتل‌ها و رستوران‌های خوبی دارد. مرداب صلح‌آمیز این منطقه به سهولت و با یک روز مسافرت از اینجا در دسترس است ولی اگر می‌خواهید شب را در کنار آبراه‌های آرام و بر روی خانه‌های متحرک ساخته‌شده از چوب و برگ درختان نخل سپری کنید، سفر خود را از آلاپوژا (Alappuzha) یا کومباکونام (Kumbakonam) آغاز کنید. کودکان پارک ملی ایالتی را با فیل‌هایی که در پناهگاه حیات‌وحش پربار قرار گرفته‌اند دوست خواهند داشت، برای نوجوانان نیز کلک‌هایی از بامبو تعبیه شده است.

2. ماریبور، اسلوونی

اسلوونی کشوری کوچک ولی درخشان به‌خصوص برای سفرهای خانوادگی است. ماشینی را کرایه کنید و با حرکت به سمت شمال از پایتخت به سمت ماریبور بروید، ازاینجا فقط یک‌قدم با شهری فشرده فاصله دارید که در آن تفریح مناسب همه‌ی سنین را خواهید یافت. در اینجا و در فصل تابستان می‌توانید بر روی رودخانه‌ی دراوا به کانو سواری بپردازید و در فصل زمستان نیز در نزدیکی استراحتگاه پوهورگ (Pohorje) اسکی سواری کنید. در فصل بهار نیز استراحتگاه پوهورگ را امتحان کنید، مسیر یک‌طرفه‌ی سورتمه‌سواری می‌تواند شما را از شیب پیست اسکی با سرعتی تا 30 مایل بر ساعت به سمت پایین بکشاند.

3. میدلند غربی، انگلستان

میدلند انگلستان شاید مقصدی آشکار برای تعطیلات خانواده‌ها در بریتانیا نباشد ولی این منطقه اقدامات بسیار زیادی را برای کودکان تدارک دیده است. تماشای بازی بزرگ در پارک سافاریِ میدلند یا بازدید از موزه‌ی زنده‌ی بلک کانتری در دادلی (Dudley) برای بازگشت به دهه‌ی سی میلادی و چشیدن طعم بهترین چیپس‌ها یعنی سیب‌زمینی‌های سرخ‌شده در عصاره‌ی گوشت گاو را در آنجا می‌توانید تجربه کنید. به بیرمنگام که برسیم مرکزی شگفت‌انگیز از زندگی دریایی را خواهیم دید، هم‌چنین در اینجا گذرگاه مطبوعی را به سمت پیک دیستریکت و خط راه‌آهن دره‌ی رودخانه سورن خواهیم یافت که بین کیدرمینیستر (Kidderminster) و بریج نورث (Bridgnorth) کشیده شده است.

4. پوگلیا (Puglia)، ایتالیا

پوگلیا که در قسمت پاشنه‌ی چکمه‌ی ایتالیا قرار دارد، انتخاب بسیار مناسبی برای گذراندن تعطیلات خانوادگی در زیر نور خورشید است. شبه‌جزیره‌ی سالنتو با سواحل دست‌نخورده‌ی بی‌پایان یکی از نمونه‌های برجسته است، شهر ساحلیِ اوترانتو با آن قلعه‌ی پهن‌پیکرش پایگاهی جذاب و خانواده‌دوست را ایجاد کرده است. منطقه‌ی ساحلی نیز محبت خاص خود را دارد ولی ترولی (trulli) شگفت‌انگیز چیزی کم از آن ندارد، کودکان عاشق کشف خانه‌هایی خواهند شد که از سنگ‌آهک ریز با سقف مخروطی ساخته‌شده‌اند و به‌صورت نقطه‌به‌نقطه در سرتاسر منطقه پراکنده‌شده‌اند. چنانچه به سمت شهری به نام آلبروبلو (Alberobello) که تحت مراقبت یونسکو قرار دارد و پر از ترولی است حرکت کنید، حتی می‌توانید برای افزودن شادی شبی را در یکی از این خانه‌ها سپری کنید.

5. ریزروا منتورد | RESERVA MONTEVERDE، کاستاریکا

کاستاریکا یکی از کشورهای پیشگام در زمینه‌ی گردشگری دوستدار محیط‌زیست و گردشگری ماجراجویی است که البته منطقه‌ی منتورد یکی از مثال‌های آن است. تقریباً نیمی از منطقه‌ی تحت مراقبت به‌عنوان کودکان جاودان جنگل‌های بارانی (Bosque Eternal de los Niños) تحت مراقبت قرار گرفته‌اند. پهنه‌ای وسیع از جنگل ابرهای بارانی، جنگل‌های بارانی و جنگل همیشه‌سبز کوهستانی که با مسیری پیچ‌درپیچ و پر از فرصت‌هایی برای یافتن حیات‌وحش شناخته شده است. همان‌طور که می‌توانید پیش‌بینی کنید، فعالیت‌های فراوانی را می‌توانید در فضای بیرونی انجام دهید، ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به پیاده‌روی، اردو زنی، زیپ لاین، تورهای سایبانی و اسب‌دوانی اشاره کرد. ذخیره‌گاه بیولوژیکی نزدیک به جنگل‌های ابریِ منتورد نیز جنگل‌های دست‌نخورده و فعالیت‌های ماجراجویانه‌ی بیشتری را پیشنهاد می‌دهد، ولی ریزروا سانتا النا (Reserva Santa Elena) مسیرهایی دارد که می‌توان در آن مسیرها حتی از صندلی‌های چرخ‌دار نیز استفاده کرد.

6. ادینبورگ، اسکاتلند

جشنواره‌ی خیال‌انگیز، جشنواره‌های ادینبورگ

پایتخت اسکاتلندی‌ها به‌اندازه‌ی کافی کوچک است و می‌توان دورتادور آن را به‌سادگی گشت زد، این شهر همچنین تعدادی از جذابیت‌های سرگرمی و آموزشی را میزبانی می‌کند که برای تمام اعضای خانواده‌ها مناسبت است. اما آن چیزی که باعث می‌شود که این شهر خود را برجسته نشان دهد جشنواره‌های آن است. در سرتاسر سال در این شهر 12 جشنواره برگزار می‌شود که ازجمله‌ی آن‌ها می‌توان به جشنواره‌ی حاشیه‌ی مشهور، جشن داستان خوانی و جشنواره‌ی علمی اشاره کرد. اگر در جریان برگزاری جشنواره‌ها به این شهر سفر نکرده‌اید، این فرصت را دارید که از تاریک‌خانه‌هایی استفاده کنید که عکس‌های خانوادگی احمقانه‌ای را از شما خواهند انداخت و البته در این شهر موزه‌ی دوران کودکی را خواهید یافت جاییکه می‌توانید خاطرات نوستالژی خود را زنده کنید و کودکانتان می‌توانند در آنجا خاطرات خوشی را به ذهن بسپارند.

7. بریتانی، فرانسه

چنانچه بخواهید در تعطیلاتی اروپایی در کنار سطل و بیل شنی و در کنار ساحل باشید، کمتر جایی هست که بتواند بهتر از بریتانیِ فرانسه با آن سواحل ناهموار زیبایش همه‌چیز را باهم پیشنهاد کند، ازجمله‌ی این پیشنهادها می‌توان به سکونتگاه‌های خوشایند کنار دریا، اردوگاه‌های خانواده‌دوست، خلیج‌های دوردست و دماغه‌های صخره‌ای اشاره کرد. چنانچه اولین بار است که ازاینجا بازدید می‌کنید، خود را در سنت مالو مستقر کنید، اینجا باریکه‌ای از سواحل جذاب از خیابان‌های بادیِ شهری با دیوارهای قدیمی را خواهید یافت که به سمت شرق کشیده شده‌اند. کودکانی که در سنین پایین قرار ندارند می‌توانند موج‌سواری یا قایقرانیِ کاتامران را در مدرسه موج‌سواری سنت مالو امتحان کنند، ولی بزرگ‌ترها می‌توانند ضیافتی از صدف‌های تازه را برای خود ترتیب دهند و شراب سیب را امتحان کنند.

8. فلوریدا، آمریکا

البته که فلوریدا در خصوص پارک‌های زمینه شکست‌ناپذیر است، ولی اگر اورلاندو نمی‌تواند ایده‌ی تعطیلات شما باشد، از ایالت طلوع خورشید چشم‌پوشی نکنید. در شمال شرق می‌توانید از دایتونا (Daytona) به سمت ساحل برانید یا استخوان‌های خود را با تجربه‌ی پرتاب شاتل به لرزه درآورید، این تجربه را می‌توانید در مجتمع بازدیدکنندگان مرکز فضایی کندی احساس کنید. چنانچه به دنبال چیزی هستید که آرامش بیشتری داشته باشد، باید بدانید که کودکان قطعاً جذب سوسمارهایی خواهند شد که در حیات‌وحش نیمه حاره‌ای پارک ملی اورگلید زندگی می‌کنند، حتی می‌توانید از ساحل کمی بیشتر بالا بروید تا به خلیج تامپا برسید و یا اینکه با حرکت به سمت شمال غرب همراه با گاوهای دریایی در رودخانه‌ی کریستال شنا کنید.

9. نایروبی، کنیا

اگر بخواهیم نگاهی سطحی داشته باشیم، این شهر گل‌وگشاد معقول‌ترین مکان برای کودکان نیست. ولی باید بدانیم که نایروبی به جذابیت‌های شگفت‌انگیزی دسترسی دارد که مناسب کودکان است. پارک ملی نایروبی جاییکه شیرها، پلنگ‌ها، زرافه‌ها و گورخرها در چشم‌انداز شهر آزادانه در جنب‌وجوش هستند، می‌تواند مسیری برای مسافرت روزانه‌ی کوتاه و کاملی برای نگریستن به حیات‌وحش باشد. چنانچه می‌خواهید تجربه‌ای عملی‌تر داشته باشید مرکز زرافه‌ها را امتحان کنید، که در آنجا این وحوش برجسته و گردن‌دراز را می‌توانید از دالانی برآمده غذا دهید، حتی می‌توانید به سرپرستی حیات‌وحش دیوید شلدریک بروید، این مرکز مکانی برای توان‌بخشی به فیل‌های یتیم است و این فیل‌ها را برای زندگی در حیات‌وحش آماده می‌کند.

10. رومانی

کودکان بزرگ‌تر، رومانی را ضیافتی از فرهنگ عجیب فولکلور خواهند یافت. رومانی با آن جنبه‌ی ترسناکش، با برج و باروهایش و موقعیت بی‌ثباتش که به سمت پرتگاهی صخره‌ای در برابر دورنمای یک کوه تلوتلو می‌خورد و با آن قلعه‌ی نخاله‌اش که لانه‌ای ضروری برای خون آشامان است شناخته می‌شود. ولاد تپس که شخصیت تاریخی در پسِ افسانه‌ی دراکولای رومانی است، به همان اندازه‌ی داستان برام استوکر وحشت‌آور است، ولی او به‌عنوان شخصی شناخته‌نشده است که برای هیچ، انسان‌ها را به قتل می‌رساند. مکان‌های بی‌شمار دیگری هستند که حال و هوای مرتبط با این افسانه را دارند، نه‌تنها قلعه‌ی پویناری (Poienari) که زمانی ولاد در آن زندگی می‌کرده است یکی از این مکان‌هاست، بلکه کشور پرستش‌کننده‌ی مردگان از دسترس دور نیست.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|