وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: بهترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ

امتیاز :

| 3.5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بازدید از جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ که شامل قصرها و میادین مرکز شهر و غیره می باشد بهترین فرصت برای یادگیری تاریخ روسیه است.


ممکن است مسکو پایتخت روسیه ی امروزی باشد، اما عظمت و سابقه ی پایتخت سابق آن بدین معنی است که سنت پترزبورگ (St Petersburg) اغلب مقصد انتخابی بسیاری از مسافران خواهد بود. جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ از قصرها و میادین مرکز شهر گرفته تا رودخانه ی نوا (Neva) و فراتر از آن، فرصت های بی شماری را برای یادگیری تاریخ روسیه در اختیار قرار می دهند.جزیره ی واسیلوسکی

بزرگترین جزیره ی رودخانه نوا جزیره ی واسیلوسکی (Vasilevskiy)، یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سنت پترزبورگ است. طیف وسیعی از موزه های واقع در این جزیره، عشق مردم این کشور را به نسبت به نگهداری و حفظ تاریخ و آثار باستانی مهم به نمایش می گذارد. با این وجود جزیره ی واسیلوسکی محل نگهداری عجایبی از دیگر سرزمین ها و مجموعه های عجیب نیز هست - از مجسمه های جابجا شده ی ابوالهول مصر در قرن پانزدهم میلادی تا اسکلت خدمتکار پتر کبیر در این موزه ی عجایب بیولوژیکی وجود دارند.

تزارسکویه سِلو

تزارسکویه سِلو (Tsarskoye Selo) که با نام شهر پوشکین نیز شناخته می شود در 15 مایلی جنوب سنت پترزبورگ قرار دارد. این شهر مکان کاخ کاترین خاندان سلطنتی است که در 300 هکتار باغ قرار گرفته است. این خانه را به اتاق معروف کهربا است. این اتاق که زمانی مورد غارت و چپاول نازی ها قرار گرفته است، برای به نمایش گذاشتن ثروت و تاریخ صاحبان پیشین آن بازسازی شده است.

تئاتر مارینسکی

تاریخچه ی بسیاری وجود دارد که باید از لابه لای کاخ ها و کلیساهای سنت پترزبورگ کشف کرد، اما این مکان شهری فرهنگی هم هست. اپرا و رقص باله ی روسی از شهرت جهانی برخوردار است و هیچ جا برای دیدن آن بهتر از مکانی نیست که این کار توسط استادان هنر در تئاتر مارینسکی (Mariinsky Theatre) انجام شود. این تئاتر که در سال 1860 میلادی افتتاح شد و پروکوفیف (Prokofiev) و چایکوفسکی (Tchaikovsky) را در مرکز توجه جهانی قرار داد و کارهای آن ها هنوز هم در این جا برای مخاطبان شیفته اجرا می شوند.

کاخ یوسوپوف

ممکن است جاذبه های گردشگری دیگری در سنت پترزبورگ وجود داشته باشند که همه روزه صدها بازدیدکننده را به خود جذب کنند، اما کاخ یوسوپوف (Yusupov Palace) به همان اندازه در تاریخ روسیه مهم و حائز اهمیت است. بازدیدکنندگان می توانند از اتاق های این ساختمان که زمانی خانه ی پرنس فلیکس یوسوپوف (Prince Felix Yusupov) ثروتمند بود دیدن کنند و از توری که به درستی «مرگ راسپوتین (Murder of Rasputin)» نام گرفته است لذت ببرند. فرهنگ عامه پر از گمانه زنی هایی در مورد مرگ راسپوتین کنجکاو است و سرداب این کاخ پاسخ آن ها را می دهد.

قلعه ی پیتر و پاول

قلعه ی پیتر و پاول (Peter and Paul Fortress) که در سال 1703 میلادی ساخته شده است قدیمی ترین سازه در سنت پتزربورگ است. طرفداران ادبیات باید از این جاذبه ی گردشگری بازدید کنند، چرا که داستایفسکی (Dostoyevsky) و تروتسکی (Trotsky) در این جا به عنوان زندانی سیاسی نگهداری می شدند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند مکان دفن تزارها را ببینید و از بالای برج ناقوس از منظره های وسیع شهر لذت ببرند - بلندترین ساختمان سنت پترزبورگ.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط
لطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|