وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: برترین فعالیت‌های گردشگری و سرگرمی در دبی

امتیاز :

| 5 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

با توجه به فعالیت‌ها و دیدنی‌های زیاد یک شهر، تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی گذراندن وقت می‌تواند تصمیمی کاملاً عذاب‌آور باشد. 10 مکان برتر، برای کمک به تصمیم‌گیری شما، تمام جاذبه‌های موجود در دبی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده است. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید.
اتوبوس‌های بیگ باس | Big Bus

اتوبوس‌های دوطبقه اکنون بخش جدایی ‌ناپذیر چشم‌انداز حمل‌ونقل دبی هستند که تعداد زیادی از گردشگران را به نقاط دیدنی اصلی شهر می‌برند. هر بلیت امکان گشت رایگان گنچینه های عرب (Arabian Treasures) در اطراف بازارها را به شما می‌دهد. بلیت‌ها به مدت 24 ساعت معتبر هستند و مسافران می‌توانند از توضیحات انگلیسی راهنمای صوتی نیز استفاده کنند. همچنین مسافران می‌توانند در ایستگاه‌های مختلف سوار یا پیاده شوند. این گزینه روش خوبی برای دیدن شهر است.

قلعه‌ی الفحیدی و موزه‌ی دبی

قلعه‌ی الفحیدی که قدمتش به اوایل قرن نوزدهم برمی‌گردد، محل موزه‌ی دبی است که مجموعه‌ی بی‌نظیری از دست‌ساخته‌های نظامی و فرهنگی را در خود دارد. این قلعه که قدیمی‌ترین ساختمان سرپای دبی تلقی می‌شود، در اصل برای دفاع از ساکنان اولیه‌ی این شهر درمقابل قبایل جتگجوی منطقه ساخته شده بود. امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند در این قلعه‌ی قدیمی گردش کرده و ابزارهای عتیقه‌ی صید مروارید را ببینند؛ دست‌ساخته‌های مسی، مرمری و گلی؛ خنجرهای عتیقه؛ و آلات موسیقی سنتی. اگر اولین بار است که به دبی می‌آیید، دیدن این قلعه را از دست ندهید.

پارک آبی وایلد وادی دبی

پارک آبی وایلد وادی بعد از ظهری سرشار از هیجان و فعالیت‌های آبی را به خانواده‌ها هدیه می‌کند. این «تالاب پنهان» همه چیز از آبشار، صخره‌های بلند و تالاب‌های پنهان تا حفره‌های شنا، استخر پرموج و سرسره‌های آبی را در خود دارد. بهترین نکته این است که وایلد وادی تنها فاصله‌ی کمی با بهترین هتل‌ها و اقامتگاه‌های ساحلی جمیرا دارد. اجاره‌ی حوله و کمد با هزینه‌ی کم نیز امکان‌پذیر است.

دهکده میراث و غواصی دبی | Heritage & Diving Villages

دهکده میراث و غواصی دبی که کنار خانه‌ی شیخ سعید آل مکتوم واقع شده است، اطلاعات ارزشمندی در مورد گذشتهی این شهر در اختیار قرار می‌دهد. تمرکز این مرکز روی توسعه‌ی اجتماعی و فرهنگی امارات در سه حوزه است: معماری، صید مروارید و کشتی‌رانی، نمایش‌ها و نمایشگاه‌ها شامل روستای خیمه‌ای بادیه‌نشینان، اسلحه‌خانه‌ی باستانی و طیف متنوعی از اقلام به‌دست ‌آمده از حفاری از مراکز باستان ‌شناسی در آن نزدیکی می‌شود. یک کافه‌ی کوچک و مغازه‌ی اجناس کادویی نیز در این محل وجود دارد.

پیست اسکی سرپوشیده دبی

از بین جاذبه‌های دبی، این «اسکی در بیابان» مبتکرانه یکی از مواردی است که بیش از همه توجه را به خود جلب کرده است. اولین تفریحگاه اسکی سرپوشیده‌ی منطقه که 22500 متر مربع امتداد دارد، برف واقعی را در خود دارد. پنج دور دارد که طولانی‌ترین آن‌ها 400 متر است و 60 متر ارتفاع دارد. پارک برفی در پایین سراشیبی، جاذبه‌ای برای کودکانی است که می‌توانند با تمرین پرتاب گلوله‌ی برفی، در این کار به مهارت برسند. در نیمه‌های مسیر به سمت بالا حتی رستوران هم وجود دارد.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


دبی به عنوان یک قطب گردشگری دارای مکان های تفریحی زیادی هست که یکی از بهترین های دبی ، پارک آبی وایلد وادی است و بیشتر گردشگرانی که به دبی می روند این پارک آبی را می شناسند

نام فرستنده : سارا تاریخ ارسال : 1395/6/31
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|