وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: برترین جاذبه ها و فعالیت های گردشگری در کوالالامپور

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

با توجه به فعالیت‌ها و دیدنی‌های زیاد یک شهر، تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی گذراندن وقت می‌تواند تصمیمی کاملاً عذاب‌آور باشد. 10 مکان برتر، برای کمک به تصمیم‌گیری شما، تمام جاذبه‌های موجود در مالزی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده است. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید.
برج‌های دوقلوی پتروناس

این برج‌های شیشه‌ای و فولادی که درست در مرکز منطقه‌ی تجاری قرار دارند، یک شاهکار بصری و معماری سرگیجه‌آور هستند. برج‌های دوقلوی پتروناس که در نور شب نمای بی‌نظیری دارند تا زمان ساخت برج 101 طبقه‌ی تایپه در سال 2004، بلندترین ساختمان‌های جهان بودند. هر دو برج تقریباً 1500 پا (88 طبقه) بلندی دارند. گذرگاهی شیشه‌ای هر دو برج را تقریباً در نقطه‌ی میانی به هم وصل می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند از این مسیر بالا بروند اما روزانه تنها تعداد محدودی بلیت صادر می‌شود. اگر هشت صبح در صف بایستید، بهترین شانس را برای رزرو جا دارید – بلیت‌ها معمولاً تا ساعت 11:00 تمام می‌شوند. مرکز خرید سوریا KLCC که یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید کوالالامپور است، در اطراف این دو برج قرار دارد.

برج کوالالامپور

برج کوالالامپور با نوک مارپیچش یکی از بلندترین برج‌های جهان شناخته می‌شود. این بنا که مزین به نقش و نگارهای اسلامی است و تقریباً 1400 پا بلندی دارد، یکی از حیرت‌انگیزترین نقاط کوالالامپور است – گفته می‌شود که مخروط متمایز آن ملهم از چرخ نخ‌ریسی سنتی مالایی است. سطح طبقه‌ی بالاتر برای عموم قابل بازدید است و فروشگاه‌ها و رستوران‌های مختلفی دارد و شما می‌توانید با آسانسور به سکوی مشاهده در 276 متری رفته و دیدی پانورامایی به کوالالامپور داشته باشید.

غارهای باتو

در سال 1891 این غارهای صخره‌ای آهکی تبدیل به مکان عبادت هندیان بومی شدند. این غارها که غاری معبدی و زیارتگاهی هندو را در خود دارند، سالانه هزاران گردشگر دارند. بسیاری از افراد در ژانویه/فوریه برای فستیوال تایپوسام به این مکان مذهبی می‌آیند. اتوبوس: متروبوس 11 از بازار مرکزی، Rapid KL U6 یا U10 از بازار مرکزی یا لبوه آمپانگ در محله چینی‌ها.

پارک با‌غ دریاچه کوالالامپور

محبوب‌ترین پارک کوالالامپور در دهه‌ی 1880 ساخته شد. زمین بازی و قایق‌های پارویی در اینجا وجود دارند. این 226 جریب پهناور، نقطه‌ی زیبایی برای استراحت و لذت ‌بردن از طبیعت است.

باغ‌وحش نگارا

زیستگاه‌های طبیعی مالزی در باغ‌وحش نگارا بازسازی می‌شوند. بیش از 200 گونه پرنده و حیوان و 1000 گونه گیاه و جاندار را می‌توان در اینجا دید. اینجا مکانی عالی برای لذت‌بردن از زیبایی آسیا در یک مکان است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|