وضعیت کاربر : مهمان

قسمت اول: برترین جاذبه‌ها و فعالیت‌های رایگان در بانکوک برای گردشگران

امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

از جاذبه های رایگان در سفر به بانکوک لذت ‌بردن از فضاهای سبز می باشد که راهی برای فرار از ترافیک و گرمای تایلند است و تماشای مردم در بازارهای سنتی خارق‌العاده یا مراکز خرید پیشرو می باشد، در هر حال مجبور نیستید در بانکوک بانک بزنید یا حتی پولی خرج آن کنید. نقاطی نظیر فضای سبز بسیار بزرگ بانگ کراچائو یا باغ سوان رات فای رایگان است و همین طور تماشای مردم در جاده‌ی خائو سان با تمام کوله ‌به ‌دوشان از سراسر جهان و علائم رنگارنگ.


چه لذت ‌بردن از فضاهای سبز باشد که راهی برای فرار از ترافیک و گرمای تایلند است و چه تماشای مردم در بازارهای سنتی خارق‌العاده یا مراکز خرید پیشرو، در هر حال مجبور نیستید در بانکوک بانک بزنید یا حتی پولی خرج آن کنید. نقاطی نظیر فضای سبز بسیار بزرگ بانگ کراچائو یا باغ سوان رات فای رایگان است و همین طور تماشای مردم در جاده‌ی خائو سان با تمام کوله ‌به ‌دوشان از سراسر جهان و علائم رنگارنگ.

بازار شناور سنتی در امتداد کلانگ بانگ لوانگ در تانبوری خیره‌کننده است اما علت اصلی آمدن به اینجا، تماشای نمایش‌های عروسکی سنتی تای در خانه‌ی هنر بان سیلاپین (Baan Silapin) است. اجراها رایگان هستند اما از هدیه و کمک استقبال می‌شود. چایناتاون نیز مکانی فوق‌العاده برای تماشای مردم و گردش پیاده است، هر چیزی از معبد گرفته تا کوچه‌های پر از بازار و فروشندگان خیابانی که غذاهای لذیذ تقریباً رایگان می‌فروشند، در اینجا وجود دارد و اگر اپرای چینی رایگان در حال اجرا باشد، اصلا آن را از دست ندهید. اگر جمعیت بیش از حد زیاد است، عازم جزیره‌ی کو کرِت ، در محدوده شهری بانکوک، شوید که در آنجا می‌توانید دوچرخه‌سواری کنید، سفال‌های حیرت‌انگیز ببینید و از فرهنگ قبایل مان لذت ببرید.

حتی در شهر هم اگر نخواهید مجبور نیستید زیاد خرج کنید. برای یک تماشای رایگان و جالب صنعت بدل تایلند، عازم موزه‌ی کالاهای بدلی شوید و اگر نمی‌خواهید برای حمل و نقل پولی خرج کنید، حتی می‌توانید منتظر اتوبوس‌های رایگانی شوید که مرتب در خیابان‌های بانکوک حرکت می‌کنند. با این راهنمای مفید، به این زودی‌ها جیبتان خالی نخواهد شد.جاده‌ی خائو سان

جاده‌ی خائو سان سابقا مکانی بود که تمام کوله‌به‌پشتان خارجی در آن پرسه می‌زدند. هنوز هم همین طور است، گرچه اکنون به مکانی برای پرسه‌زدن جوانان تای بدل شده است که برای دیدن مغازه‌ها و کلوب‌های کولی‌ها به اینجا می‌آیند تا ببینند این همه غوغا برای چیست. خائو سان ترافیک ندارد و منطقه‌ی خوبی برای تماشای مردم است. قیمت‌ها اینجا پایین هستند و فروشندگان، غذا را به بهایی اندک عرضه می‌کنند و بارهای موقتی، نوشیدنیها را تقریباً به قیمت سوپرمارکت‌ها می‌فروشند. تماشای مردم و حال و هوای جهانگردان هم البته رایگان است و حتی کلاه‌برداران سه‌چرخه‌سواری که تلاش می‌کنند به شما سواری رایگان بدهند (دعوتشان را قبول نکنید مگر اینکه بخواهید به تور خرید سفارشی بروید).

وات هوا کرابیو | Wat Hua Krabeu

بانکوک عجایب فرهنگی بسیاری دارد که شاید هیچ‌کدام عجیب تر از وات هوا کرابیو یا معبد سرهای بوفالو نباشد که در آن میل یک راهب به مجموعه‌داری، تاحدی به جهاد بدل شده است. این معبد ابتدا به خاطر راهب بزرگ عجیبش، فرا خرو ویبون‌پاتانکیت (Phra Khru Wiboonpattankit) معروف شد که چند سال قبل وقتی جمع‌کردن صدها لیموزین مرسدس بنز را آغاز کرد و اینجا را به موزه‌ی خودروهای کلاسیک تبدیل کرد، سرفصل اخبار داخلی شد. آخرین پروژه در هوا کرابیو ساخت یادبود بوفالوی آبی آسیایی بوده است که در خطر انقراض قرار دارد. از سال 1987، جمعیت بوفالوی آبی در تایلند از 6 میلیون به کمتر از 2 میلیون کاهش یافته است، چون کشاورزی مکانیکی شده است و گوشت بوفالو به خوراکی ممتاز و لذیذ بدل شده است و سالانه 400000 بوفالو به خاطر گوشتشان کشتار می‌شوند. او که می‌خواست زیارتگاهی برای این جانواران قبل از انقراضشان بسازد، قصد ساخت بنایی دو طبقه پر از خاطراتی را داشته است که یادبودی برای بوفالوها باشد و امکان دسترسی به آن از طریق تونلی کاملاً ساخته ‌شده از جمجمه‌ی بوفالو باشد! در ابتدا چند روستایی جمجمه‌هایی را در معبد به یاد بوفالوی مرده‌ی خود گذاشتند و همگام با پیشرفت ایده‌ی یادبود راهب بزرگ، او از بقیه خواست تا هر زمان که حیواناتشان می‌مردند، جمجمه‌ی آن‌ها را اهدا کنند. راهب بزرگ که متوجه شد برای زیارتگاهش به جمجمه‌های بیشتری نیاز دارد، درخواست کمک مالی کرده است تا جمجمه‌ها را از کشتارگاه‌ها بخرد و مجموعه‌ی او اکنون به بیش از 8000 رسیده است که سر و شاخ بسیاری از آن‌ها کاملاً حفظ شده است.

موزه‌ی کالاهای بدلی

قطعا یکی از موزه‌های منحصر به فردتر، مرتبط‌تر و جالب‌تر بانکوک، صرف نظر از اینکه تنها موزه‌ی رایگان است، موزه‌ی کالاهای بدلی است که ارزش سپری‌کردن یک بعدازظهر را دارد. بانکوک به عنوان یکی از پایتخت‌های کالاهای بدلی جهان مشهور است و هرکسی که در بازارهای شبانه‌ی خیابانی چرخ بزند، متوجه این قضیه می‌شود. در حالی که مردم معمولی در خرید یک کیف لویی ویتون، ساعت یا عطر تقلبی چندان دقت به خرج نمی‌دهند، اما این نمایشگاه که بخشی از شرکت حقوقی تیلِک و گیبینز (Tilleke Gibbins) است، به دنبال آموزش به افراد در مورد نقض حق مالکیت معنوی و میزان مخرب‌بودن ذاتی آن برای تمام طرفین درگیر است. هزاران کالای ضبط‌ شده در درگیری های پلیس و نمونه‌های مطالعات موردی در این موزه وجود دارد و این شرکت حقوقی آماده‌ی سخنرانی‌های رایگان و تورهای گردشگری همرا با راهنماست.

جزیره‌ی کو کرِت

کو کرِت جزیره‌ای در رودخانه‌ی چائو پرایا در آخرین نقطه‌ی شمالی بانکوک است. شهرت این جزیره که ابتدا مان‌ها در آن ساکن شدند، به خاطر سرامیک‌های سفالی و شیرینی سنتی تای، خائو چِر (khao cher)، برنج سرو شده با آب معطر و غذاهای کنار آن است که به ندرت در نقاط دیگر پایتخت یافت می‌شوند. این جزیره بیشتر شبیه به بهشتی جنوبی است تا بخشی از بانکوک، چون ترافیک کم، خانه‌های ویران و حس روستایی دارد. مساحت این جزیره تنها 7 کیلومتر است، به همین خاطر مکانی عالی برای پیاده‌روی یا کرایه‌ی دوچرخه است و صبح را می‌توان صرف بازدید از فروشگاه‌های سفال، چند صومعه‌ی مان (برمه)، خوردن غذاهای دریایی یا شیرینی و لذت‌بردن از باغ‌های آرام کرد که مفر خوبی از بانکوک پرمشغله است. به غیر از کرایه‌ی دوچرخه و هزینه‌ی غذا، چیز زیادی اینجا خرج نخواهید کرد.

تالینگ چان | Taling Chan

بازار تالینگ چان عمدتا برای خود تایلندی‌هاست اما اکنون معدودی گروه‌های خارجی نیز آن را در برنامه‌ی سفر خود قرار می‌دهند، چون آن را تجربه‌ی بازار واقع‌گرایانه‌تر و سنتی‌تری در مقایسه با دامنون سادواک (Damnoen Saduak) می‌دانند که از قایق برای تردد در راه‌های آبی کانال‌های تانبوری استفاده می‌کند. در حالی که غذا و تور کانال برای شما هزینه دارد، اما پرسه‌زدن در بازار کاملاً رایگان است. این بازار آخرهفته‌ها فعالیت می‌کند و از 9 صبح تا اواخر بعدازظهر برپاست. تمرکز بازار تالینگ چان روی غذاست و احتمالا تمام انواع اسنک، شیرینی و غذاهای اصلی ممکن را عرضه می‌کند. غذاهای دریایی مرکز توجه هستند که تازه هستند و نصف قیمت چایناتاون می‌باشند و از قایق در رستوران‌های اطراف کانال سرو می‌شوند. تور قایق در نزدیکی کانال‌ها و مسیرهای آبی تانبوری نیز وجود دارد که از خانه‌های پایه ‌بلند سنتی می‌گذرد و نمایی از زندگی در بانکوک قدیم را به شما می‌دهد.


منبع خبر : جهان در کیف

مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


من موزه‌ی کالاهای بدلی رو در بانکوک دیدم. خیلی جالب و جذاب بود البته برای من. چون من به کالاهای بدلی خیلی علاقه دارم.

نام فرستنده : محمودی تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|