وضعیت کاربر : مهمان

سفر به ویتنام برای گردشگران ایرانی به عنوان مقصدی ناشناخته

امتیاز :

| 5 از 2 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بیشتر افراد با نام ویتنام کلمه جنگ برایشان تداعی می شد و فکر کنند که ویتنام با تصویر جنگ در ارتباط است ولی با این حال آن تاریخ همراه با زمان سپری شده است و دیگر آن تصویر از گذشته در امروز جای خود را به آرامش و امنیت داده است. پس اگر به دنبال کشف مکانی جدید هستید، فراموش نکنید که ویتنام را به فهرست خود اضافه کنید.


مناظر مبهوت‌کننده، سواحل حیرت‌انگیز، کوه‌های باعظمت، ارزش‌های سنتی، خوراک‌های لذیذ و عالی، و روال مهاجرت ساده، همگی ویتنام را به تجربه‌ای ارزشمند بدل می‌کنند.

ممکن است اغلب افراد فکر کنند که ویتنام با تصویر جنگ در ارتباط است. با این حال آن تاریخ همراه با زمان سپری شده است و آن تصویر از گذشته، امروز جای خود را به آرامش و امنیت داده است. پس اگر به دنبال کشف مکانی جدید هستید، فراموش نکنید که ویتنام را به فهرست خود اضافه کنید. اینجا 6 دلیل برای لزوم انجام این کار را فهرست می‌کنیم:

1. مناظر مبهوت‌کننده

به لطف موهبت بسیار ارزشمند طبیعت، این کشور شبیه به حرف S انگلیسی، پر از هزاران منظره‌ی حیرت‌انگیز است که از شمال تا جنوب کشیده شده‌اند. اگر سفردوست هستید و راه مدام شما را فرامی‌خواند، حتما از آبشار بان گیوک - دیتیان (Ban Gioc–Detian Falls) که با عظمت تمام بین مرز ویتنام و چین پابرجاست، یا مو کانگ چای (Mu Cang Chai) بکر و روستایی در شمال شرق ویتنام به حیرت می‌افتید. فقط خود را رها و غرق در چشم‌اندازهای باشکوه کنید، از خلیج هالونگ (Halong)، گوشه گوشه‌ی هانوی باستانی و هیوی (Hue) رومانتیک گرفته تا مکونگ دلتا (Mekong Delta) که قطعا شما را به کشف نقاط بیشتر ترغیب می‌کند.

2. سواحل حیرت‌انگیز

وقتی به مقاصد ساحلی اشاره می‌کنیم، شاید ویتنام در صدر نباشد. با این حال سواحل این کشور انقدر جذاب هستند که با نقاط گردشگری دوست‌داشتنی در تایلند یا کامبوج رقابت کنند که بیش از دیگر نقاط، مقصد سفر هستند. ویتنام که بیش از 2000 مایل خط ساحلی دارد، به سواحل شنی سفید فراوان و آب آرام برای غواصی خود می‌بالد. برخی از شهرهای ساحلی این کشور مانند نا ترانگ (Nha Trang) یا مویی نِه (Mui Ne) توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند، در حالی که برخی سواحل آرام‌تر و کمتر به عنوان مقصد سفر، نظیر داک لِت (Doc Let) واقعا جواهر هستند و شما را از تله‌های گردشگری نجات می‌دهند.

یکی دیگر از نام‌های فراموش‌نشدنی در فهرست بهترین سواحل ویتنام،جزیره‌ی فو کوک (Phu Quoc) است. این جزیره که در آب‌های آرام قرار دارد، برخیا ز بهترین سواحل این کشور را در خود جای داده است. در اینجا می‌توانید ترکیبی عالی از انواع مختلف ساحل را پیدا کنید، از سواحل سفید و زرد، سواحل صخره‌ای خشن گرفته تا سواحل محل سکونت ماهیگیران محلی.

3. کوه‌های باعظمت

فقط عاشقان ساحل نیستند که از بازدید از ویتنام راضی برمی‌گردند؛ کوه‌نوردان هم محظوظ خواهند شد. شهر ساپا (Sapa) در شمال ویتنام که قله‌ی هندوچین سابق را در خود دارد – فانسیپان Fansipan متر 3143 – نه تنها مسافران به دنبال تفریح، بلکه کوه‌نوردان را نیز جذب خود می‌کند.

4. ارزش‌های سنتی

با این حال ویتنام کشوری با تاریخ دیرینه و سنت‌های باستانی نیز محسوب می‌شود. به همین خاطر به ارزش‌های متعارف فوق‌العاده‌ی خود مباهات می‌کند که طی دهه‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل شده‌اند. ساپا، یکی از شگفت‌انگیزترین مقاصد، نه تنها فرصت مبهوت‌شدن دربرابر زیبایی خود را به شما می‌دهد، بلکه فرصت لذت‌بردن از فستیوال‌های منحصر به فرد را که فستیوال بهاره و لانگ تانگ (Long Tong) در زمره‌ی چشمگیرترین آن‌ها هستند، فراهم می‌اورد. با آمدن بهار، کل ساپا برای استقبال از سنن مذهبی سنتی پرشور نظیر آرزوی شانس و زندگی سعادتمندانه به هیجان می‌آید. بهار زمان آن است که روستاییان کوه‌نشین، تمام دختران و پسران، خود را به بهترین شکل و با لیاس‌های جدید نشان دهند. از سوی دیگر، لانگ تانگ خاص‌ترین فعالیت مردم تای (Tay) در ها جیانگ (Ha Giang) است که میل به داشتن محصول خوب، سلامت، فرزندان و نوه‌های زیاد را بازتاب می‌دهد. این مراسم شامل مناسک رسمی از جمله حرکت دسته‌جمعی برای آب، مراسم عبادت خدای روستا، نهر و کوه، و عبادت درخت کان (Con).

5. خوراک‌های لذیذ و عالی

ویتنام که بهشت خوراک‌شناسان تلقی می‌شود، غذاهای لذید و فوق‌العاده ارزانی عرضه دارد که همه جا یافت می‌شوند، از رستوران‌های لوکس گرفته تا غرفه‌های ساده‌ی غذای خیابانی که صرف نظر از منطقه‌ای که در انجا توقف می‌کنید، تور ساماندهی‌شده برای تجربه‌ی این خوراک‌های ویژه وجود دارد. اگر گردشگران فرصت بازدید از هانوی را داشته باشند، آنگاه خوراک این پایتخت بیش از 1000 ساله، هرگز مایوسشان نمی‌کند. در این سرزمین عجایب غذا گم شوید تا انواع بی‌نهایتی از فو (Pho)، رپس اند رولز (Wraps and Rolls)، بان می (Banh mi) یا بون چا (Bun cha) برایتان سرو شود که قطعا نقطه‌ی پررنگ سفر شما هستند.

6. روند آسان مهاجرت

برخلاف بسیاری از کشورهای دیگر که روال پیچیده‌ و چند مصاحبه برای اخذ ویزا در آن‌ها ممکن است سرتان را به درد آورد، ویزای ویتنام را می‌توان بدون دردسر اخذ کرد. طبق vietnam-visa.com ارائه‌دهنده‌ی خدمات با بیش از 10 سال کمک به مسافران برای اخذ ویزا به هنگام ورود به ویتنام – مسافران خارجی اکنون دو راه برای اخذ ویزا برای ویتنام دارند:

- اخذ ویزای ویتنام در سفارت ویتنام (روش سنتی اخذ ویزا برای ویتنام که در آن مسافران باید به سفارت رفته و درخواست ویزای خود را تقدیم کنند و سپس، قبل از عزیمت به ویتنام، ویزای خود را ممهور کنند)؛

- اخذ ویزا به محض ورود (روش جایگزین برای اخذ ویزای معتبر به محض ورود که در آن مسافران باید از قبل، برگ تایید ویزا را به شکل آنلاین دریافت کنند و بعد به محض ورود به فرودگاه ویتنام، ویزای خود را ممهور کنند. این روش علیرغم اینکه دیرتر به وجود آمده است، به خاطر سادگی و سهولت، برای مسافران ارجحیت دارد).

صرف نظر از روش مورداستفاده، در هر حال یک ویزای معتبر ویتنام دریافت خواهید کرد. با این حال لطفا به یاد داشته باشید که گرچه ویزای اخذشده توسط سفارت، برای تمام مسافران به ویتنام است، ویزایی که به محض ورود داده می‌شود، فقط برای مسافرانی است که به شکل هوایی به ویتنام سفر می‌کنند.

این‌ها 6 دلیل سفر به ویتنام هستند. همین حالا به دیدن این کشور بیایید و شاید هم خودتان به دلایل بیشتری برسید.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در ویتنام کوه های فانسیپان برای کسایی که دوست دارند منظره های دیدنی و در ارتفاعات را تماشا کنند گزینه ی خوبیه و از جاذبه های بسیار خوب در ویتنام به حساب میاد.

نام فرستنده : فاطمه تاریخ ارسال : 1395/6/31

این این توصیف کشور ویتنام باید خیلی دیدنی باشه. من گشتم ولی توری برای ویتنام پیدا نکردم.

نام فرستنده : مینو تاریخ ارسال : 1395/7/1
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|