وضعیت کاربر : مهمان

بهترین سفرهای ریلی در اطراف آفریقا

امتیاز :

| 4 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

سفر با قطار و نگاه کردن به منظره ها و چشم اندازها از پنجره بسیار شبیه به فیلم ها، صرف نظر از این که در یک کوپه ی لوکس یا در یک کوپه ی محقر باشید.


هیچ روشی برای نگاه به منظره ها در حین سفر، بهتر از نگاه کردن از پنجره ی قطار وجود ندارد. برای دیدن گذر چشم اندازها بسیار شبیه به فیلم ها، صرف نظر از این که در یک کوپه ی لوکس یا در یک کوپه ی محقر باشید. آفریقا کثرت تصاویر ذهنی خود را در اختیار آن دسته از افرادی که کنجکاو هستند تا نگاهی به بیرون بیاندازند قرار می دهد. چشیدن بهترین نوشیدنی ها یا صرفاً لذت بردن از یک قهوه در هنگامی که به مقصد خود می رسید تفاوت چندانی نخواهد داشت. ترکیب رنگ های قهوه ای بی آب و علف و سبز قاره سیاه از خشک سبز روح بخش از زاویه ی دید یک قطار در حال حرکت بهتر دیده می شود. وب سایت Tourism-Review.com بهترین سفرهای ریلی در آفریقا را به مسافران ماجراجوی معرفی می کند.افتخار آفریقا | Pride of Africa

مسیر کیپ تاون - پرتوریا

این قطار که برای شرکت رووس ریل (ROVOS RAIL) از داخل پرتوریا کار می کند، به کشورهایی مانند نامیبیا و حتی تانزانیا سفر می کند. اکثر سفرهای این قطار در داخل آفریقای جنوبی صورت می پذیرند. هر چند که این یک قطار کاملاً لوکس محسوب می شود، اما بزرگترین جاذبه ی آن مناظری است که در اختیار شما قرار می دهد. واگن آخر این قطار استراحتگاهی با یک سالن پذیرایی است و همچنین به شما امکان می دهد تا به خارج گام بردارید و به تماشای مناظر بپردازید. در نزدیکی وسط قطار می توان واگن مشابه دیگری را مشاهده کرد، همراه با کتابخانه و جایی که چای عصرانه در آن جا سرو می شوند. شایان ذکر است که همه ی اصول سرو کردن چای عصرانه انجام می شوند و کیک، ساندویچ و بیسکویت نیز در یکی از تماشایی ترین سفرهای ریلی جهان در اختیار مسافران قرار داده می شود. واگن غذاخوری این قطار که در 1911 میلادی ساخته شده است پذیرای غذاهای مطبوع و حتی نوشیدنی های دلپسندتر است.

قطار آبی | Blue Train

مسیر کیپ تاون - پرتوریا

قطار آبی نام خود را به طور رسمی در سال 1946 میلادی دریافت کرد، هر چند که اسم مستعار خود را از سال 1937 به دست آورده است. این زمانی است که واگن های فولادی ساخته شده در بیرمنگام نخستین پوشش رنگ آبی خود را داشتند. آنها جایگزین واگن های فرسوده ی چوبی بسیار قدیمی تر شدند، جزئی از یک قطار سریع السیر که با نام بخصوصی شناخته می شدند: یونیون اکسپرس (Union Express) و یونیون لیمیتد (Union Limited). یکی عازم شمال و دیگری عازم جنوب، حلقه ی اتصالی برای دستگاه ی بخار از یونیون کاسل (Union Castle) بود که ساوت هامپتون (Southampton) را به مقصد کیپ تاون (Cape Town) و مناطق طلاخیز ژوهانسبورگ (Johannesburg) را به مقصد استان ترانسوال (Transvaal) ترک می کرد. این قطار از سال 1923 میلادی مشغول به فعالیت است. با این وجود در حال حاضر قطار آبی مورد استقبال بیشتری قرار دارد، با فهرستی از نوشیدنی هایی که تقریباً به حدود هزار نوع می رسد. در این قطار سیگار برگ معروف مونته کریستو (Montecristo) نیز مستقیماً از هاوانا عرضه می شود.

دیزرت اکسپرس | Desert Express

مسیر ویندهوک - سواکوپموند

دیزرت اکسپرس واقعاً در نوع خود یک سفر ریلی آفریقایی همه جانبه است. این قطار از ویندهوک (Windhoek) شروع می شود و هرچه سرعت چرخ ها بیشتر می شود و واگن ها یکدیگر را نگه می دارند، لوکوموتیو به پیش می رود، به مسافت 220 مایلی می رود تا به سواکوپموند (Swakopmund)، جواهر نامیبیا که مشرف به اقیانوس اطلس است برسد. دیزرت اکسپرس در سفر طولانی خود از نامیبیا از میان شن زارها، صحرا و دشت عبور می کند. بیدار شدن در این قطار در حالی که در سفر هستید، می تواند یک تجرب یه حقیقی برای شما از آب درآید. گرمای منظره ها را غیرطبیعی جلوه می دهد و افرادی که در بیرون هستند به شکل سایه به نظر می رسند. هنگامی که در نهایت در مقصد خود یعنی سواکوپموند، پس از یک طی سفری پر از تنوع و شگفتی، برخورد اقیانوس و شن ها شما را مجذوب و مرعوب می سازد. رنگ آبی روشن آب که بسیار به تپه های شنی طلایی رنگ نزدیک است پایان خوبی برای یک سفر طولانی خواهد بود.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|