وضعیت کاربر : مهمان

بزرگ‌ترین مهاجرت بشر بر روی نقشه به چه شکل است؟

امتیاز :

| 2 از 1 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

شرکت اینترنتی بایدو برای اداره مدیریت ترافیک چین، نقشه ای را طراحی کرده که که بیشترین فشردگی ترافیک را در بزرگراه پکن-شانگهای نشان می دهد. بایدو نسخه‌ی چینی گوگل است که نقشه‌ای تعاملی را منتشر کرده است که جنب‌وجوش‌های سراسر کشور را در طول جشنواره‌ی بهاری که بیشترین مسافرت‌ها در آن صورت می‌گیرد نقشه‌برداری می‌کند.


بایدو که نسخه‌ی چینی گوگل است، نقشه‌ای تعاملی را منتشر کرده است که جنب‌وجوش‌های سراسر کشور را در طول جشنواره‌ی بهاری که بیشترین مسافرت‌ها در آن صورت می‌گیرد نقشه‌برداری می‌کند.

مهاجرت بهاری به مدت 40 روز ادامه دارد (یعنی از 24 ژانویه تا 3 مارس)، که در این مدت میلیون‌ها نفر به خانه‌های خود مسافرت می‌کنند تا سال جدید قمری را جشن بگیرند.

پیش‌بینی می‌شود که بزرگ‌ترین مهاجرت سالانه‌ی بشر با 2.9 میلیون سفر در این دوره شکل بگیرد.

بزرگ‌ترین جشن‌های بازگشت به خانه

پکن و شانگهای از ابتدای مهاجرت بهاری شاهد بالاترین میزان خروج از شهرها بودند، پس‌ازاین شهرها شنجن و گوانگجو قرار داشتند، این‌ها شهرهایی هستند که جمعیت زیادی از کارگران مهاجر در آن‌ها قرار دارند.

تاکنون یکی از شهرهای واقع در جنوب غرب چین به نام چانگ کینگ (Chongqing) همچون سال گذشته شاهد بیشترین خوش‌آمد گویی به مهاجرانی بوده است که به خانه‌های خود بازگشتند.

در تاریخ 3 فوریه، بیشترین میزان مسافرت بین پکن و شانگهای صورت گرفت.

ولی بر اساس نقشه می‌توان گفت که مسیرهای شنجن به چانگ کینگ و شانگهای به چائوهو (که یکی از شهرهای باستانی واقع در هفی است) در طول 11 روز گذشته معروف‌ترین مسیرها بوده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری بر اساس میزان شلوغ بودنشان درجه‌بندی شدند.

این نقشه نشان می‌دهد که در بعدازظهر سوم فوریه، معبد جینگان در شانگهای بسیار شلوغ بوده است (نمره‌ی 5 از 5) ولی موزه ملی چین واقع در پکن شلوغ بوده است (نمره‌ی 4 از 5).

رصدِ راه‌بندان‌ها

معروف‌ترین وسیله‌ی حمل‌ونقل در طول مهاجرت بهاری هم چنان خودرو است، 2.48 میلیون سفر با خودرو در طول سال جدید قمری تخمین زده‌شده است.

امسال نیز اداره‌ی مدیریت ترافیک دولت با بایدو برای انتشار نقشه‌ی پینگان بوبائو (pingan bobao) یا همان انتشار ایمنی طرح مشارکت ریخت.

ویژگی جدید این نقشه بر شرایط ترافیک جاده در شهرهای بزرگ و در طول بزرگراه‌های مهم سراسر کشور تأکید می‌کند.

بخش سوژو که 42 کیلومتر از بزرگراهِ پکن به شانگهای را تشکیل می‌دهد بدترین میزان فشردگی را تجربه کرده‌اند.

بااین‌حال بخشی از بزرگراه نانجینگ به لویانگ (Luoyang) در شهر نانجینگ، کندترین ترافیک را درمجموع به ثبت رسانده است، به‌صورت میانگین سرعت عبور و مرور در این مسیر 17 کیلومتر بر ساعت بوده است.

این نقشه هم‌چنین نقاطی را که براثر تصادف یا مه تحت تأثیر قرار گرفته است برجسته می‌کند.
منبع خبر : جهان در کیف

مقالات مرتبط
لطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|