وضعیت کاربر : مهمان

برترین جاذبه‌ها و فعالیت‌های گردشگری در بمبئی

امتیاز :

| 5 از 3 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

بمبئی یکی از مقاصد برتر گردشگری در هند می باشد. ما در این بخش جاذبه‌های گردشگری بمبئی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده ایم. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت به هند سفر کنید و از مکان های دینی در بمبئی بازدید کنید.


با توجه به فعالیت‌ها و دیدنی‌های زیاد یک شهر، تصمیم‌گیری در مورد نحوه‌ی گذراندن وقت می‌تواند تصمیمی کاملاً عذاب‌آور باشد. برای کمک به تصمیم‌گیری شما، تمام جاذبه‌های موجود در بمبئی را به فهرستی از جذاب‌ترین و مشهورترین‌ها محدود کرده ایم. با آگاهی از این مسئله که هر انتخاب شما از فهرست ما مطمئناً شما را راضی می‌کند، می‌توانید با خیال راحت مسافرت کنید.

میدان بیضی

پارک سبز بزرگ مقابل دانشگاه بمبئی و دیوان عالی، زمانی گردشگاه مشرف به دریا بود. در دهه‌ی 1920 از اینجا تا مَراین درایو (Marine Drive) به خشکی تبدیل شد. این منطقه حکم مرز قلعه‌ی بریتانیا را دارد – پس از استقلال، برای توسعه در نظر گرفته شد، اما مردم محلی برای حفاظت از این منطقه به عنوان پارک عمومی، اقداماتی را به عمل آوردند. امروز یکی از دوست‌داشتنی‌‌ترین مکان‌های عمومی بمبئی است و هر بعدازظهر مکانی برای برگزاری صدها مسابقه‌ی کریکت است.

پارک ملی بوریوالی (Borivali) (سانجای گاندی) (Sanjay Gandhi)

یکی از معدود پارک‌های ملی جهان که درون محدوده‌ی شهر اصلی قرار دارد و 104 کیلومتر مربع جنگل بکر در شمال بمبئی را دربرمی‌گیرد. این پارک 251 گونه پرنده و 40 گونه پستاندار از جمله گوزن و پلنگ دارد. در مرکز پارک غارهای کانهِری (Kanheri) قرار دارند که راهبان بودایی در قرن اول پیش از میلاد آن‌ها را حفر کردند.

گالری ملی هنر مدرن

این گالری عظیم در ناحیه‌ی موزه و گالری در کالا گودا ، مجموعه‌ی مرتب در حال تغییری از آثار هنری هرمندان هدی را در خود دارد و برنامه‌ی جالبی بازدید از نمایشگاه‌های سراسر جهان را نیز دارد. تمرکزش روی هنر مدرن است و خود ساختمان گالری نیز با پلکان مارپیچ شبیه به موزه‌ی گوگنهایم که طبقات را به هم مرتبط می‌کند، اثری هنری است. از بیرو نشبیه به مینیاتور آلبرت هال است.

مانی باوان | Mani Bhavan

این موزه که در ساختمانی واقع شده است که مهاتما گاندی مفهوم ساتیاگراها (مقاومت بدون خشونت) را در سال 1919 در آنجا آغاز کرد، زندگی و آثار مشهورترین قهرمان استقلال هند را به تصویر می‌کشد. گاندی بین سال‌های 1917 و 1934 در جاده‌ی 19 لابورنام زندگی می‌کرد و بسیاری از رویدادهای محوری تاریخ هند درون همین دیوارها رخ داد. موارد به نمایش‌درآمده شامل عکس‌ها، نامه‌ها و اثرات شخصی این مصلح بزرگ می‌شود.

موزه‌ی دکتر بهائو داجی لاد | Bhau Daji Lad

این ساختمان سبک ویکتوریایی که مجموعه‌ی دکتر بهائو داجی لاد را در خود دارد، به خودی خود یک موزه است. طاق‌های آهنی چکش‌خورده و ستون‌های با رنگ‌های روشن برفراز آثار هنری و صنایع دستی هندی هستند. طبقه‌ی بالا مجموعه‌ی غیرمعمولی از نگاره‌های گلی است که قبایل، فرهنگ‌ها و آداب و رسوم بمبئی را نشان می‌دهند. ساختمان و مجموعه در سال 2006 به خوبی تعمیر شدند.

موزه‌ی چاتراپاتی شیواجی ماهاراج | Chhatrapati Shivaji Maharaj

این موزه که در بنایی هندی-عربی در کالا گودا واقع شده است، به نام قهرمان بمبئی است که منطقه را از کنترل مغول آزاد کرد. در داخل آن می‌توانید مجموعه‌ی شگفت‌آوری از مجسمه‌های مذهبی، نقاشی‌های مینیاتور مغول، صنایع دستی هندی، سلاح و زره‌های باستانی و گنجینه‌هایی از تبت، ژاپن و چین را بیابید. بلیت افراد خارجی شامل راهنمای صوتی رایگان می‌شود.

دروازه‌ی هند

مشهورترین بنای یادبود در بمبئی، دروازه‌ی هند است که در سال 1924 به یادبود بازدید دولتی شاه جورج پنجم بنا شد. این دروازه ترکیب حیرت‌انگیزی از سبک‌های معماری هندو، مغول و گوتیک اروپایی است و بندرگاه بمبئی را به عنوان تصویر پس‌زمینه دارد. این مکان از زمان استقلال، توسط افراد محلی به عنوان مکانی برای تفرج، پیک‌نیک و ژست‌های عکاسی احیا بازسازی شده است. قایق‌های به مقصد الفانتا از همین نزدیکی حرکت می‌کنند.

ویکتوریا ترمینوس | Victoria Terminus

ویکتوریا ترمینوس، ایستگاه اصلی قطار در مرکز شهر بمبئی، معرکه‌ی حکاکی، ناودان‌های به شکل سر جانور، طاق‌ها، پشت‌بندها، گنبدها و مجسمه‌هاست.

چوپاتی | Chowpatty

مشهورترین مکان عمومی بمبئی، ساحل چوپاتی، قبل از اینکه مقام‌های شهرداری آن را به زمین شنی درخشانی که امروز می‌بینید، تبدیل کنند، کثیف و به حال خود رهاشده بود. مردم محلی به اینجا می‌آیند و روی شن‌ها می‌نشینند و بِهِلپوری (bhelpuri) می‌خورند – سالاد پرطرفدار بمبئی، تهیه‌شده از نودل‌های آرد عدس، انبه‌ی سبز، پیاز و سس تند. در هنگام غروب جو کارناوال حاکم می‌شود: زوج‌ها روی شن‌ها گردش می‌کنند و بچه‌ها با سواری‌های دستی بازی می‌کنند.

معابد غار الفانتا

سواری 40 دقیقه‌ای با قایق در بندر از دروازه‌ی هند شما را به جزیره‌ی الفانتا می‌رساند که به خاطر معابد بسیار مزینش مشهور است که در قرن ششم از دیواره‌ای صخره‌ای تراشیده شده است. تزیینات علیرغم تخریب، هنوز هم حیرت‌انگیز هستند. مجسمه‌ی اصلی تریمورتی (Trimurti) – شیوا به عنوان خالق، حافظ و نابودکننده‌ی این جهان – بسیار فوق‌العاده است. از طریق پلکانی سنگی از بارانداز که فروشندگان در کنار آن سوغات‌های مذهبی می‌فروشند، می‌توان به معابد رسید. سروریس لنج در فصل باران‌های موسمی، محدود است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


تست

نام فرستنده : آیناز تاریخ ارسال : 1395/6/31

هند خیلی کشور دیدنی هست و جاذبه های گردشگری زیادی داره و تنوع طبیعی زیادی برخورداره.

نام فرستنده : مینو تاریخ ارسال : 1395/7/1

من فیلم هندی زیاد می بینم و بیشتر فیلم ها در هند در بمبئی فیلمبرداری شده و از شهرهای مهم هند البته بعد از دهلی به حساب میاد و حتما تور هند بمبئی برای کسایی که دوست دارند به هند سفر کنند جذاب خواهد بود

نام فرستنده : زهرا تاریخ ارسال : 1395/7/3
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|