وضعیت کاربر : مهمان

آیا برگزاری المپیک 2016 ریو منجر به بروز مشکلات بهداشتی در این کشور می شود؟

امتیاز :

برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

نمایندگان کشورهای مختلف و گردشگران دیگر از سراسر جهان رهسپار بازی های المپیک 2016 می شوند. متأسفانه پزشکان هشدار داده اند که این امر می تواند موجب بروز «فاجعه ای تمام عیار در بهداشت عمومی» شود.


نمایندگان کشورهای مختلف و گردشگران دیگر از سراسر جهان رهسپار بازی های المپیک 2016 می شوند. متأسفانه پزشکان هشدار داده اند که این امر می تواند موجب بروز «فاجعه ای تمام عیار در بهداشت عمومی» شود.

در مه 2015 میلادی، ویروس زیکا (Zika) اولین بار در برزیل مشاهده شد و پس از آن در سرتاسر آمریکای لاتین گسترش پیدا کرد و سازمان بهداشت جهانی وضع فوق العاده اعلام کرد. پس از آن بیشتر موارد ابتلا به این ویروس بیش از سایر نقاط کشور در ریو (Rio) گزارش شد.

با ادامه ی حضور ویروس پیش از بازی های المپیک تابستانی، ورزشکاران و متخصصان بهداشت در مورد خطرات مربوط به برگزاری المپیک، با وجود صدها هزار نفر تماشاگری که قصد سفر به این شهر را دارند در تردید هستند.

بنا به گفته ی دکتر امیر عطاران (Dr Amir Attaran) از نشریه ی بهداشت عمومی هاروارد (Harvard Public Health Review)، انجام این بازی ها می تواند سرعت شیوع و انتقال این ویروس را بالا ببرد. وی همچنین اذعان می دارد که برگزاری بازی ها در شهری دیگر می تواند خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهد.

او باور دارد که ویروس زیکای برزیل ناگزیر در سطح جهان گسترش خواهد یافت.

«به طور خاص، این که جمعیتی در حدود 500،000 گردشگر خارجی برای تماشای بازی های المپیک به ریو هجوم بیاورند، احتمالاً آلوده شوند و سپس با بازگشت به خانه های خود، جایی که پشه های آئدس (Aedes Mosquitoes) بومی و انتقال جنسی بیماری می توانند شیوع بیماری های جدیدی را به همراه داشته باشند، نمی تواند کمک کننده باشد». «تنها چیز لازم یک مسافر آلوده است، آوردن مقداری ویروس از این نوع به چند کشور، یا شاید چند قاره است به یک فاجعه ی تمام عیار در بهداشت جهانی خواهد انجامید».

در گیر و دار رشته ای از مجادلات، این هشدار ضربه ی دیگری بر پیکر مقامات برزیلی خواهد بود که توانایی آن ها در میزبانی بازی های المپیک زیر سؤال برده شده است. آن چه که به این مشکل می افزاید، شیب تند رکود اقتصادی، ادامه ی تلاش برای استیضاح ریاست جمهوری، در کنار بزرگترین رسوایی فساد این کشور است که موجب خشم عمومی گردیده است.

فروریختن مسیر دوچرخه سواری جدیدی که موجب مرگ دو نفر گردید، مشکل شدید آلودگی آب و آشوب باندهای تبهکار به تردیدها در مورد مناسب بودن ریو برای میزبانی این دوره از بازی ها دامن زده است.
منبع خبر : جهان در کیف

مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


در حال حاضر هیچ نظری برای این مطلب ثبت نشده است
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|