وضعیت کاربر : مهمان

مجمع الجزایر پالائو؛ بهشتی که باید از نو شناخته شود.

امتیاز :

| 4.75 از 4 رای
برای ثبت امتیاز ابتدا وارد شوید

جمهوری پالائو (در زبان پالائویی: Beluu er a Belau) کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام در قارۀ اقیانوسیه، واقع در ۸۰۰ کیلومتری شرق فیلیپین است. پایتخت پالائو شهر نگرولمود در ایالت ملکئوک است. پالائو در فاصله ۳۲۰۰ کیلومتری جنوب توکیو واقع شده است و از نظر جغرافیایی بخشی از جزایر میکرونزی به شمار می‌آید. جمعیت پالائو ۲۱ هزار نفر است که در بیش از ۲۵۰ جزیره زندگی می‌کنند و پرجمعیت‌ترین جزیره در میان آن‌ها، جزیره کرور نام دارد.
مقصدی عالی برای تفریح فعال و منفعلانه

جمهوری پالائو (در زبان پالائویی: Beluu er a Belau) کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام در قارۀ اقیانوسیه، واقع در 800 کیلومتری شرق فیلیپین است. پایتخت پالائو شهر نگرولمود در ایالت ملکئوک است.

پالائو در فاصله ۳۲۰۰ کیلومتری جنوب توکیو واقع شده است و از نظر جغرافیایی بخشی از جزایر میکرونزی به شمار می‌آید. جمعیت پالائو 21 هزار نفر است که در بیش از 250 جزیره زندگی می‌کنند و پرجمعیت‌ترین جزیره در میان آن‌ها، جزیره کرور نام دارد.

جمهوری پالائو متشکل از حدود 250 جزیره‌ است که در اقیانوس آرام، میکرونزی واقع شده است. مرکز آن مِلِکئوک (Melekeok) است و پول رایج آن دلار آمریکاست.

پالائو به لطف سواحل شنی خارق‌العاده، مقصد شیرجه و حیات وحش سواحل مرجانی، مقصدی عالی برای تفریح فعال و منفعلانه است. در آنجا می‌توانید از ساحل، شیرجه یا ورزش‌های آبی لذت ببرید.

جزیره‌ی بهشت

پالائو که اغلب به عنوان بهترین مقصد غواصی زیر آب در این سیاره تلقی می‌شود، جزیره‌ای با سواحل مرجانی، ویرانه‌های جنگ جهانی دوم در عمق غارها و تونل‌های زیرآبی و همین طور برخی از نادرترین گونه‌های ماهی است. اینجا همان جزیره‌ی بهشت است که منتظر است کشف شود. پالائو چند منطقه دارد. جزیره‌ی بابل‌دوب (Babeldaob) با جمعیتی حدود 6000 نفر، بزرگ‌ترین جزیره‌ی پالائو است. کورور (Koror) دومین جزیره‌ی بزرگ است و شهری به همین نام، بزرگ‌ترین شهر این کشور است.

جزایر جنوب غربی، گروهی از جزایر کوچک هستند که تنها یکصد نفر در آن‌ها ساکن هستند. و سرانجام، جزایر راک (Rock) که متشکل از گروهی از حدود 300 جزیره است. دریاچه‌ی مشهور ستاره‌ی دریایی نیز وجود دارد که خانه‌ی میلیون‌ها ستاره‌ی دریایی است. اغلب جزایر منشاء آتشفشانی دارند و سواحل مرجانی آن‌ها را احاحطه کرده‌اند.

جزایر پالائو، سواحلی زیبا با شن‌های سفید و جنگل‌های استوایی بزرگ و متراکم دارند. این موارد همان شرایط عالی برای یک تعطیلات متنوع و آرام‌بخش هستند.

گل‌ها و گیاهان خشکی و در داخل آب، آمیخته هستند. پالائو در معرض حوادث طبیعی نظیر طوفان، تندباد و سیل است. آب و هوای گرم استوایی کمی معتدل‌تر از باقی نقاط میکرونزیا است و مشخصه‌ی اصلی آن بارش از جولای تا اکتبر است. مساعدترین زمان برای سفر از فوریه تا آوریل است.


منبع خبر : جهان در کیف

مقاله مرتبطی برای این خبر ثبت نشده است


مکان مرتبطی برای این خبر ثبت نشده استلطفا نظر خود را بنویسید


خیلی جاها تو دنیا هست که ما نمیشناسیم و این مکان های بسیار زیبا ودیدنی مثل همین جزیره پالائو آشنایی نداریم، مجمع الجزایر پالائو واقعا مثل یک بهشت زیباست.

نام فرستنده : حوریه تاریخ ارسال : 1395/6/31

من مجمع الجزایر پالائو رو ندیدم ولی توی اینترنت سرچ کردم عکسهاش که خیلی زیبا بود حتما در واقعیت قشنگتره.

نام فرستنده : زمانی تاریخ ارسال : 1395/7/1

عکساش فوق العاده بود.

نام فرستنده : الهام تاریخ ارسال : 1395/7/5
تبلیغات
شرکت های معتبر
در گنجینه ای از
محتوای ناب

محصولات مرتبط

|